Відділ освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради

 

Підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста-2022

 

У 2022 році обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» за темою «Дива природи» проводився в січні-лютому з метою виховання любові до рідного краю, пошуку нових форм і методів формування в учнів навичок природоохоронної та просвітницької діяльності, екологічного та естетичного виховання.

 

          На фестиваль творчої майстерності учнівської молоді було представлено 649 фотосвітлин.

Своїми роботами конкурсанти довели, що дива природи завжди знаходиться поруч, їх тільки треба побачити. У творчих роботах діти показали захоплюючу та неповторну красу нашої країни: неозорих степів і полів, високих гір, задумливих лісів, рік і озер; різноманітність явищ, кольорів, форм. Роботи конкурсантів спонукають відчувати нас частиною цієї краси, заохочують дбайливо ставитися до довкілля, нагадують нам про те, що ми живимо в чудовому світі і маємо його захищати!

І місце  у конкурсі посіли:

Березняк Катерина – учениця  Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка (керівник Ященко М.В.);

Амірханян Вазген -  учень Нововодянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (керівник Величко О.В.).

Вітаємо  учнів з перемогою!

 

 

 

Щодо продовження терміну реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті.

 
Возможно, это изображение (текст) Учора, 7 квітня 2022 року, МОН звернулося до Український центр оцінювання якості освіти щодо продовження терміну реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті до 19 квітня.
«Завдяки освітянам і технологіям дистанційного навчання, наперекір складнощам у більшості регіонів, вдається організувати освітній процес. Нагадаю, що 1 квітня відбулася презентація моделі вступу у 2022 році. Аби вступити до омріяного університету кожен охочий має складати національний мультипредметний тест (НМТ). Для його проходження необхідна реєстрація на участь», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Охочі, які зареєструвалися для участі в ЗНО, обов’язково мають у травні підтвердити бажання складати НМТ, а також повідомити організаторам регіон, у якому вони перебуватимуть у липні.
Для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Детальніше про те, як взяти участь у національному мультипредметному тесті читайте на сайті УЦОЯО bit.ly/3JmZLZD.

 

 

 


реєстрація учасників ЗНО-2022 триватиме до 9 квітня.21 лютого – Міжнародний День рідної мови

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Найбільше і найдорожче добро кожного народу- це його мова.

П. Мирний.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови в КЗ «Нововодянська ЗОШ І-ІІІ ступенів» вчитель української мови та літератури Сущенко Я.С. провела з учнями 9-х,10-х та 11-х класів сучасну мовознавчу гру «Де логіка». Весело, сучасно на позитиві, а головне з почуттям патріотизму пройшов мовознавчий турнір . 

Метою заходу було донести учням інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, виховувати любов до рідної мови та бажання досконало її знати. 

Учні із задоволенням дізналися про історію свята, ознайомилися з цікавими фактами про українську мову, відгадували логічні загадки, відповідали на цікаві запитання, складали слова, впізнавали героїв з найпопулярніших творів та завершили все милозвучною піснею. Всі учасники  були задоволені та отримали позитивний заряд енергії від цікавих змагань.

Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане кращим, добрішим.

Яна Сущенко

Вчитель української мови та літератури.

 

 
 

 

 

Про проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов

Міністерство освіти і науки України надсилає методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2021/2022 навчальному році.

«ЗИМА, ЯКА НАС ЗМІНИЛА"

Пролунало в країні мовчання.

Навіть вітер затих на хвилину:

Відбувалось останнє прощання,

Зі словами ” Герої не гинуть”.

 

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Серед Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України - від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала в собі народ усієї Соборної України.

Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими й учнів КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2», з метою виховання почуття патріотизму і поваги до історії власного народу та Батьківщини був проведений виховний захід «Вони тримали за нас небо» присвячений пам’яті героям небесної Сотні. Учні пригадали події на Євромайдані, відчули глибину трагедії та болю, які впали невимовним тягарем на Україну, а також вшанували загиблих хвилиною мовчання. Усі присутні схилити свої голови перед тими, хто заплатив дорогою ціною за майбутнє України – мужніх і відважних чоловіків, які через безневинно пролиту кров до останнього подиху захищали Майдан і своєю жертовністю дарували нам вільну і незалежну державу.

Школярі нашого навчального закладу переконані, що українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність держави, щоб ми могли любити свою країну, пишатись нею і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

 

Спартакіада з волейболу

 

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради  „Про проведення  Спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Водянської ОТГ”, з метою залучення учнів до занять спортом, прищеплення навичок здорового способу життя, організації змістовного дозвілля, подальшого розвитку й популяризації волейболу серед юнацтва   17 лютого 2022  року на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.Ф.О.Окатенка було проведено змагання з волейболу серед команд юнаків закладів загальної середньої освіти Водянської ОТГ.

    У турнірі взяли участь 4 команди : Нововодянська ЗОШ І-ІІІ ст., Водянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та Водянська ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 , Заповітненська ЗОШ.

      Кожна гра була цікавою та захоплюючою, команди запекло змагалися за титул найкращої. До кінця турніру зберігалася інтрига, особливо напружено проходили фінальні матчі, у яких зустрілися в протистоянні найсильніші шкільні команди волейболістів. У підсумку першу сходинку посіли волейболісти Водянської  ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенкадруге місце  здобула команда  Водянської ЗОШ І-ІІІ ст.№2,  ІІІ місце – Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ст. і четверте місце у команди Нововодянської ЗОШ І-ІІІ ст..

      Спеціаліст І категорії відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Роман Рудов привітав команди та  вручив їм грамоти.

 

 

Ти – вічний біль, Афганістан...

 

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

 

15 лютого у Дніпровській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №2 традиційно вшановують мужність тисяч співвітчизників та односельчан. З кожним роком все далі й далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності та вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Тридцять три роки тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Летять, відлітають у вічність роки… Роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам'яті імена воїнів-афганців. Пам'ятайте ветеранів, виявляйте розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, думках...

Очі пекуча сльоза обпіка,

Рана у серці ятриться.

Дрібно тремтить материнська рука-

Син ясночолий їй сниться.

 

Він приїздив у відпустку в село,

Радісно всім усміхався.

Ще двадцяти літ не було...

Так молодим і зостався.

 

Не закінчилась афганська війна

В цій українській оселі.

Досі сумує матуся одна,

Плинуть роки невеселі.

 

Не забирайте дітей в матерів!

Людство плекає ще віру

У ненароджених наших синів,

У силу розуму й миру!

Присвячується  пам'яті

Пишньова Сергія Миколайовича.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результати

обласного етапу XХІ  всеукраїнського конкурсу учнівської творчості на тему: «Заради честі, миру і майбутнього України» (епіграф до творчих робіт: «...Своє життя поклали на ваги, І не вагались жодної хвилини. Злякалися, спинились вороги. І ми сьогодні маєм - Україну!» Ольга Калина)

З   1 листопада 2021 року по 10 лютого 2022 року відбувся в дистанційному форматі ХХІ всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходив під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» на тему «Заради честі, миру і майбутнього України».

 На розгляд журі конкурсу було подано в номінації «Література» 63 роботи. Журі визначило 45 робіт переможців серед учнів 5-11 класів. Роботи переможців , що посіли І місце, відправлено на всеукраїнський етап конкурсу (м. Київ).

Результати

обласного етапу XХІ  всеукраїнського конкурсу учнівської творчості на тему: «Заради честі, миру і майбутнього України» (епіграф до творчих робіт: «...Своє життя поклали на ваги, І не вагались жодної хвилини. Злякалися, спинились вороги. І ми сьогодні маєм - Україну!» Ольга Калина)

Номінація «Література».

І місце

Суріновська Тетяна  -  учениця 11 класу КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради  з творчою роботою «Безстрашна «Кет» (керівник Сідельникова Д.М.);

ІІІ місце

Скупа Владислава – учениця 10 класу КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради з творчою роботою «Листопадовий смуток» (керівник Буряк А.А.)

Вітаємо наших переможців!

 

Про підсумки участі учнівської молоді в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»

 

З метою пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи, розвитку творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді, формування практичних умінь та навичок дітей у виготовленні композицій Запорізьким обласним еколого-натуралістичним центром традиційно проведено обласну виставку учнівських творчих робіт в рамках заочного Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція».

В заході прийняло участь 1562 юних майстрів. Цьогоріч в номінації «Новорічна композиція» представлено багато яскравих композицій з будиночками, зимовими пейзажами, які вирізняються деталізацією, плетених з соломи, лози та газетних трубочок в’язаних з ниток (в’язані вінки, в’язані елементи на ялинках та вінках, в’язані ялинки, скандинавські гноми). Окрім того, діти шили та вирізали з фетру тварин та рослинні елементи, створюючи гарні, унікальні композиції, вінки та ялинки.

 Треба віддати належне учасникам та їх керівникам, які уміло використовували та комбінували декоративні елементи, створюючи роботи в різних номінаціях та техніках.

За підсумками роботи журі, учні загальноосвітніх навчальних закладів Водянської сільської ради є серед переможців:

І місце

Поматілова Аріна, учениця 2 класу КЗ «Новодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Водянської сільської ради (керівник: Білик С.А.);

Маричева Марія, учениця 4 класу КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради (керівник: Кононенко А.Г.)

ІІ місце

Алієва Ельвіра,учениця 2 класу  КЗ ««Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Водянської сільської ради (керівник: Доля А.М.);

Бабенко Дмитро, КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Водянської сільської ради (керівник: Іванісова І.А.);

Учні 8 класу, КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради

Галушка Матвій, учень 2 класу КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради (керівник: Коваленко Т.Г.);

Ростомян Елен, учениця 1 класу КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради (керівник: Решетова Т.М.);

ІІІ місце

 Піскоха Ольга, учениця 1 класу КЗ «Новодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Водянської сільської ради (керівник: Білик С.А.);

 

 
 

Водянські волейболісти -найкращі!

05.02.2022 року в м. Василівка відбулися обласні змагання відкритого Кубка ГО ВФСТ «Колос» з волейболу серед юнаків. В змаганнях взяли участь команди м. Василівка, м. Вільнянськ, смт. Веселе, смт. Михайлівка, смт. Якимівка та команда Водянської ОТГ.

   В першій грі наші юнаки дуже впевнено перемогли команду Михайлівської ОТГ з рахунком 2-0. В другій грі команда Водянської ОТГ зустрілася з неодноразовим чемпіоном області командою м. Вільнянськ.  Дуже напружена боротьба і перемога наших волейболістів 2-0.

   В матчі за ІІІ місце зустрілися команди Вільнянської ОТГ та Веселівської ОТГ. Вільнянці були сильнішими і посіли ІІІ місце. Довгоочікуваний фінал для водянців з командою м. Василівка. 25-15, 25-17 і перемога у команди Водянської ОТГ. Водянці переможці Кубка області серед сільських школярів.

    Команда Водянської ОТГ  грала у такому складі:

 1. Концур Євген
 2. Касай Максим
 3. Третьяк Владислав
 4. Пересипко Данило
 5. Піддубний Олексій
 6. Покалюк Андрій
 7. Харитонов микита
 8. Єрьоменко Денис
 9. Оверко Максим
 10. Рябошапка Гліб
 11. Мороз Вадим
 12. Концур Микола

і вихованець Водянської ЗОШ №1 та спортінтернату м. Дніпро Лифар Данило, який став кращим гравцем змагань. Команду до змагань підготував тренер-викладач Олександр Жовнаренко.

Вітаємо команду і тренера з перемогою!

Вступ 2022: які предмети обрати для ЗНО

 Вступ 2022: які предмети обрати для ЗНО   01 лютого розпочалася реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Кожен учасник ЗНО перед реєстрацією має визначитися з переліком тестових предметів, який залежить від мети проходження зовнішнього оцінювання – складання ДПА або вступ до закладу вищої освіти.

Випускникам, які мають намір здобувати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра необхідно буде надати приймальній комісії результати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох у випадку проведення творчого конкурсу).

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до вищих навчальних закладів у 2022 році залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти першим конкурсним предметом для всіх учасників вступної кампанії є українська мова або українська мова і література. Другий і третій предмети майбутній студент має обирати відповідно до обраної спеціальності.

З переліком конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти можна ознайомитися за посиланням нижче.

СЕРТИФІКАТИ ЗНО ЗА СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ БАКАЛАВРА

При підготовці до ЗНО майбутні учасники тестування можуть використовувати найпопулярнішу дистанційну платформу ЗНО-ОНЛАЙН.

 

Розпочинається реєстрація учасників ЗНО 2022 року

          01 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Цього року учасники ЗНО матимуть можливість безоплатно скласти тестування з п'яти навчальних предметів, а також обрати до складання додаткові предмети за плату.

Реєстрація на тестування триватиме до 09 березня 2022 року. Водночас комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти мають надіслати до 01 березня 2022 року.

Хто має складати ЗНО в 2022 році

У 2022 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО проходитимуть випускники старшої школи, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також зовнішнє оцінювання можуть складати випускники минулих років, які планують вступати на навчання до закладів вищої освіти.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш ніж з п’яти навчальних предметів за кошти державного бюджету. Якщо учасник бажає скласти тести більше ніж з п’яти навчальних предметів, він зможе зробити це на платній основі.

Випускники шкіл 2022 року, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які у 2022 році здобувають повну загальну середню освіту, обов’язково складають ДПА у формі ЗНО з чотирьох навчальних предметів:

Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти.

Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 09 березня. Майбутні учасники тестування, які будуть реєструватись у закладах освіти, мають виконати процедуру до 01 березня 2020 року.

Які предмети обрати для вступу до закладів вищої освіти

Для вступу до вишу для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу). У 2022 році під час вступу до вишу приймають сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 та 2022 років. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник матиме право подавати сертифікат ЗНО з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до вищих навчальних закладів у 2022 році залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Графік проведення тестів ЗНО у 2022 році 

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2022 році.

У 2022 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 23 травня тестуванням з фізики, також у травні випускники шкіл складуть тести з хімії та української мови, української мови та літератури. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 по 17 червня 2022 року.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО ВИПУСКНИКІВ 2022 РОКУ

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО ВИПУСКНИКІВ МИНУЛИХ РОКІВ

При підготовці до ЗНО майбутні учасники тестування можуть використовувати найпопулярнішу дистанційну платформу ЗНО-ОНЛАЙН.

 

Зимові розваги

 

      Зима – казкова пора року, яку особливо чекають діти. Нинішньої зими ми вже звикли до погодних сюрпризів: то йде дощ, то сильний вітер, то ожеледиця, то забагато снігу. Звісно, що великий снігопад  сільським жителям приносить  немало клопоту: не поїдеш до місця призначення на велосипеді, бо дороги не розчищені, треба звільнити від заметів власні подвір’я, щоб потім не було води, але минулого тижня найбільше раділи кучугурам снігу наші дітлахи. 

      У  четвер  сама погода шепотіла: «В Нововодянській школі бути змаганням!».  З самого ранку біля шкільного порогу вишикувалися залізні «коники» в очікуванні своїх господарів.  І ось, після уроків, першими заполонили шкільне подвір’я учні молодших класів.  Їх прийшли підтримати справжні вболівальники – їхні батьки.  У той день сніг не дуже міцно ліпився і , на жаль,  сніговика не зробиш, але це не завадило пограти усім в сніжки. А потім команди зі своїми санчатами почали змагання:  спочатку найменші - 1  та 2 класи, а потім 3 та 4 класи. Кожен школярик  взяв участь у веселій  естафеті «Мій коник».  Ну і, як завжди, відбулося улюблене змагання «Перетягування канату» . 

       Дещо  пізніше на шкільний стадіон вийшли учні 5 – 7 класів. У веселих змаганнях брали участь усі, і навіть  ті, хто спочатку не планував цього робити. Але як можна втриматися, коли сміх, галас,  дружня підтримка…

Особливо цікавими були розваги для старшокласників. Кожен з них  із великим задоволенням покатав  свого друга  на санчатах,  пограв у сніжки ,  з’їхав  на залізному конику з гори. Навіть деякі вчителі згадали своє дитинство  та проїхалися на санчатах.

         Щирий сміх, рухова  активність дітей, свіже чисте повітря – все це поєдналося в оздоровчому виховному заході, який сприяє розумінню школярами цінності власного здоров'я та бажанню вести здоровий спосіб життя, на деякий час забувши про  Інтернет та ґаджети. Популяризація здоров'язберігаючих  технологій, що впроваджуються  у подібній формі проведення уроків, створюють позитивні умови для навчання дітей у школі, організовують  руховий режим школярів, формують культуру здоров'я вихованців.

         Зустрічі з друзями, гра у сніжки, швидкі санчата,  рожеві щічки, мокрі рукавички, весь у снігу з ніг до голови,   страшенний апетит  -  ось головні ознаки сніжної  зими! На те вона й зима!

                                                                                      Світлана Білик

                            Педагог-організатор КЗ «Нововодянська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

 


 
 

 

 

 

Фестиваль української патріотичної пісні в Енергодарі

22 січня відділом культури, молоді та спорту Єнергодарської міської ради був проведений фестиваль патріотичної пісні "З Україною в серці". Вокальний ансамбль "Любисток" учителів "Дніпровської ЗОШ номер 1" керівник Іван Гаврилюк, приняли участь у фестивалі та були нагороджені дипломом та цінним призом.

 

З Днем Соборності України!

 

День соборності України щорічно відзначається в Україні 22 січня. Це державне свято, яке з’явилося в 1919 році, в день проголошення Акту возз’єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки. Закладена 103 роки  тому та втілена в простих символах ідея єдності і досі важлива для українського народу.

З нагоди Дня Соборності у Водянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №1 учителями історії Оверком П. В. та Оверком І. П.  було проведено виховний захід на тему «Єдина Україна» та історичний брейн-ринг «Ми знаємо історію України». В брейн-ринзі взяли участь учні 10-А  та 11-х класів. Організатор заходу Петро Вікторович сказав:  "Брейн-ринг – це інтелектуальна гра, де учні мають змогу працювати спільно, разом вирішувати питання. Така аудиторія обрана, бо молодь це наше майбутнє, і ми приділяємо велику увагу її патріотичному вихованню». Після завершення брейн-рингу   журі підвело підсумки і кращими знавцями історії України визнали учнів 10-А класу.

Вітаємо 10-А з перемогою!

 

 

 

 

 

В Енергодарі пройшла першість з вільної боротьби

14 січня в Енергодарі в спортивній залі гімназії №1 пройшла першість  Василівського району з вільної боротьби серед юнаків 2010-2014 г.р. та дівчат 2009-2014 р. н. Змагання відбулися завдяки громадській організації СК «Ти-Вар» та СОК ЗАЕС, які стали організаторами заходу.

В змаганнях взяли участь 70 хлопців і 20 дівчат з Кам’янки-Дніпровської, Водяного, Дніпровки, Василівки, Заповітного, Михайловки. Водяне  представляли вихованці секції вільної боротьби (тренер Оверко П.В.).

Всі переможці отримали свої нагороди.

І місце – Шевер Поліна

ІІ місце – Бірюков Ростислав

ІІ місце – Маркова Інна

ІІ місце – Карапетян Размік

ІІІ місце – Тимошенкова Олександра

 

Меланка ходила, Василька водила

 

Напередодні Старого Нового року, українці традиційно відзначають Щедрий вечір. За народними віруваннями на свято Маланки накривають щедрий на смаколики стіл, а молодь ходить щедрувати водячи із собою Козу, Цигана, а також Маланку та діда Василя.

13 січня 2022 року відбулося  святкування Старого Нового року, або як ще його називають у народі свято Маланки та Василя у Водянській ОТГ. Різдвяні пісні, відомі щедрівки та святковий настрій дарували усім  аматорські мистецькі  колективи  Інформаційно просвітницького центру  культури і дозвілля Водянської сільської ради , закликаючи жителів і гостей громади приєднатися до святкування і проведення театралізованого дійства.

Не обійшлося свято і без традиційних героїв Маланки,Василя,Кози та Циган,які веселили присутніх на святі,віншували гарними побажаннями та ворожили.

Сподіваємось, що всі побажання та засівання  були сказані в добрий час, і нашу об’єднану громаду та її людей чекатиме щедрий на добро рік.

 

 

 

 

Дякуємо за приємний подарунок!

Новий рік приносить нові сюрпризи. Перший навчальний день другого семестру в Водянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 розпочався з приємних новин. Школа отримала від Живогляда Павла Григоровича такий довгоочікуваний подарунок – баян. 

      Дуже приємно, що в наш нелегкий час живуть люди, які готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. У народі кажуть, що добра людина - це щаслива людина. І доброта обов'язково повертається до того, хто її віддає.

    Учнівський, батьківський та педагогічний колективи школи висловлюють щиру подяку за вашу підтримку і допомогу школі. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за часточку душі, подаровану нам!

 

 

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО-2022

 Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО-2022  Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО, яка відбуватиметься на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти та триватиме до 22 січня.

Пробне тестування відбувається з метою ознайомлення учнів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита.

Також учасники пробного ЗНО зможуть отримати результат тестування, психологічно налаштуватись на проходження тестування та навчитись ефективно розподіляти час, зосереджуючись на виконанні завдань.

Участь у пробному тестуванні є платною. Цього року вартість складання одного пробного тесту коливається від 213 до 309 грн в залежності від регіону проживання учасника.

Кожен учасник тестування зможе взяти участь у двох сесіях пробного оцінювання, проведення яких відбудеться 19 та 26 березня.

19 березня учасники тестування матимуть можливість скласти пробний тест з української мови або української мови і літератури.

26 березня випускники зможуть пройти пробне тестування з одного предмета на вибір – історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької).

Для реєстрації кожному учаснику необхідно заповнити реєстраційну картку учасника пробного ЗНО на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Після цього регіональним центром буде надано логін і PIN-код для входу на інформаційну сторінку учасника пробного ЗНО.

Також не пізніше 25 січня необхідно оплатити обрані тестування через систему онлайн-оплат на сайті регіонального центру або в банку. Реєстрація для проходження тестування відбудеться лише після успішної оплати.

Не пізніше 10 березня на персональну сторінку учасники отримають запрошення-перепустку, де будуть зазначені адреси пунктів проведення кожного з вибраних вами тестувань.

Після проходження пробного тестування з обраних предметів в пунктах тестувань учасники також зможуть ознайомитись з матеріалами інших тестувань, які міститимуться на особистій інформаційній сторінці учасника пробного ЗНО.

Для визначення результатів упродовж трьох днів після кожного з тестувань учасники можуть перенести свої відповіді, надані під час виконання тесту в бланках відповідей, до спеціального сервісу.

Після внесення відповідей до спеціального сервісу 25 березня на інформаційній сторінці учасника буде розміщено результат пробного ЗНО з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня — з іншого навчального предмета.

Результат пробного ЗНО допоможе вам краще зрозуміти, над чим варто попрацювати більш детально, але не може бути використаний для прогнозування результатів основної сесії ЗНО.

Регіональні центри оцінювання якості освіти:

Важливо! Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.

Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

БІЛЬШЕ ПРО ЗНО 2022

 

Про підсумки конкурсу-виставки "Народна іграшка"

Протягом жовтня – грудня 2021 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості  учнівської молоді» було проведено обласний заочний конкурс-виставка «Народна іграшка» в рамках Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

 На конкурс було представлено понад 2000 експонатів декоративно-ужиткового мистецтва. На підставі рішення обласного журі, учні загальноосвітніх закладів Водянської ОТГ зайняли призові місця:

 

І місце

1.                Мушта Злата       Комунальний заклад «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради Запорізької області   Муталієва І.В.

2.                Ященко Анна      Комунальний заклад «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради Запорізької області   Пилипенко Л.О.

3.                Бабенко Дмитро  Комунальний заклад «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Водянської сільської ради Запорізької області Іванісова І.А.

4.                Подорожко Анна Комунальний заклад «Заповітненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Водянської сільської ради Запорізької області     Занога С.В.

 

ІІ місце

1.                Пригода Катерина        Комунальний заклад «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Ф.О. Окатенка» Водянської сільської ради Запорізької області       Албул Л.М.

2.                Порушкова Євгенія      Комунальний заклад «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Водянської сільської ради Запорізької області        Єфрем Л.А.

3.                Мірошник Вікторія      Комунальний заклад «Заповітненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Водянської сільської ради Запорізької області         Мірошник О.В.

4.                Поматілова Аріна         Комунальний заклад «Нововодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Водянської сільської ради Запорізької області         Гнатієнко Т.Ф.

5.                Капустинський Кирило Комунальний заклад «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради Запорізької області        Костишина І.В.

 

ІІІ місце

1.                Колектив учнів 8 класу Комунальний заклад «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради Запорізької області        Слюсар С.М.

 
 

 

З НОВИМ РОКОМ!

Вітаю з Новим роком! Бажаю, щоб майбутній рік приніс нам стільки радощів, скільки днів у році, і щоб кожен день дарував нам посмішку і частинку добра. Нехай все, що ми планували, обов'язково збудеться: все те, що хотіли почати, - почнеться, а що хотіли закінчити - закінчиться. Нехай наступного року ми всі станемо щасливішими, добрішими і уважнішими до оточуючих нас людей, а світ відкриє нам нові двері!

 

Чарівне новорічне свято

 

Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового року. Ялинка, подарунки, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється Новорічне свято. Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Саме так він пройшов і в нашій школі.

28 та 29 грудня чарівне дійство завітало до учнів Заповітненської  школи. Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті. Відомі  казкові персонажі - Маша, Ведмідь, Дід  Мороз та  Снігуронька із розважальною програмою «Маша і ведмідь швидкі на допомогу»  завітали в гості до учнів 1 – 7 класів, подарували море емоцій, гарного настрою, пісень і хороводів.  Діти з великим запалом та задоволенням брали участь у веселих рухливих конкурсах. Кульмінацією свята було новорічне привітання від Діда Мороза та вручення солодких подарунків дітлахам. Для учнів 8-11 класів  школи був організований «Святковий батл років». Діти з задоволенням грали, співали, танцювали, показували новорічні сценки. Свято пройшло в добрій, дружній атмосфері.

Під час останніх двох тижнів в школі працювала «Майстерня Діда Мороза» та «Пошта Діда Мороза». Усі бажаючі змогли привітати один одного із святами. Також учнями нашої школи була зроблена новорічна фотозона.

В Заповітненській ЗОШ цього року свята розпочалися в незвичайному режимі – без глядачів, але діти були задоволені та веселі.  Всі бажали один одному в Новому році щастя, здоров'я, успіхів і гарно зустріти Новий рік в родинному колі. Всім класним керівникам та класоводам велика вдячність за співпрацю і за вашу роботу!

Відділом освіти було надано ялинку та  новорічні подарунки для учнів 1 – 4 класів.

Щира подяка за підтримку у проведенні Новорічного свята сім’ї Дадікян. Дадікян Геворг Мігранович став спонсором нашого свята.

 Дуже приємно, що в наш нелегкий час, існують люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця!

                                                      Заступник директора з виховної роботи

                                                                          Олена Мірошник

 

З Новим Роком!

Саме від викладача залежить те, в якому напрямку, хорошому або поганому, зміниться людина. Часто тільки вчителі в силі змінити людство в добру сторону! Завдяки Вашій нелегкій роботі багато людей стають набагато толерантнішими, розумнішими, освіченішими і добрішими. Тільки завдяки вчительській турботі і праці ми всі стаємо на вірний шлях в своє нелегке життя. Вітаю Вас і хочу побажати Вам у цьому наступаючому Новому Році тільки найкращих змін і звершень!

 

 

Нагородження волейболістів.

22 грудня 2021 року в КЗ "Водянська загальноосвітня школа l-lll ступенів №2" відбулося нагородження волейболістів, які протягом 2021 року були переможцями та призерами обласних змагань з волейболу в залік ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів "Хто ти, майбутній олімпієць?".

На нагородженні був присутній голова Водянської ОТГ Єрмаков Сергій Вікторович. Який привітав спортсменів за їхні  здобутки і власноруч вручив кожному волейболісту грошову премію.

Також з привітанням виступила директор Водянської ЗОШ l-lll ступенів №2 Рукобратська Людмила Василівна, яка привітала юних спортсменів з їхніми перемогами і подякувала Єрмакову Сергію Вікторовичу за підтримку програми "Обдарована молодь Водянської ОТГ". Бажаємо подальших успіхів і нових спортивних перемог!

 

Пейнтбол — це потужний заряд яскравих вражень

Не дивлячись на зимну та морозну погоду, аж 10 збірних команд школярів об'єднаних територіальних громад Василівського району виявили бажання взяти участь у Відкритому кубку народного депутата України Юлії Яцик з тактичного пейнтболу. Це діти Михайлівської, Степногірської селищних, Малобілозерської, Роздольської, Водянської, Благовіщенської, Великобілозерської сільських та Кам'янсько-Дніпровської, Дніпрорудненської й Василівської міських громад.

За підтримки депутатів Запорізької обласної ради Наталії Кругляк, Олександра Білого, Володимира Тарасова, депутатів Василівської районної ради Катерини Луценко та Анатолія Волкова, Василівська районна державна адміністрація організувала проведення змагань серед старшокласників освітніх навчальних закладів району. Привітати учасників змагань також долучилися голова Василівської районної ради Олена Здор та голова Василівської міської ради Сергій Каліман.

Долати втому та труднощі, працювати у шаленому темпі, ставити перед собою нові цілі та досягати їх, відточення навичок самозахисту та дисципліни – саме під таким гаслом на території Василівської гімназії «Сузір'я» проходили змагання з командної гри у пейнтбол.

Кожна команда мала свою візитівку та достойно презентувала свої здібності.

Пейнтбол — це потужний заряд яскравих вражень, спосіб тренування і як спорт — змагання серед команд. Командна гра із застосуванням ручної пневматичної зброї (маркерів), яка стріляє капсулами з фарбою, що розбиваються при ударі по мішені, фарбуючи її.

За підсумками командної боротьби перше місце посіла збірна команда - Великобілозерської громади, друге – Водянської громади, третє виборола – Василівська громада.

Призери спортивного заходу отримали медалі, кубки, цінні призи та неймовірні емоції від командних змагань.

Вітаємо учасників та переможців зокрема. Бажаємо і надалі наполегливо рухатися вперед до нових спортивних досягнень, удосконалюючи навички та відточуючи майстерність.

ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Педагогічний та учнівський колектив КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради щиро вітає ученицю 11-А класу Олиниченко Дар’ю, яка посіла ІІІ місце на ІІІ (обласному) етапі ХХIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та запрошена на ІV (фінальний) етап. Дякуємо за підготовку Рябоконь С.І. учителю української мови та літератури. Бажаємо подальших перемог!

Возможно, это изображение (1 человек и текст)

 

НАПЕРЕДОДНІ НОВОРІЧНИХ СВЯТ ШКОЛИ ВОДЯНСЬКОЇ ГРОМАДИ ОТРИМАЛИ В ПОДАРУНОК 65 НОУТБУКІВ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ.

 Сьогодні, 23 грудня, у межах реалізації спільного проєкту Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації «Ноутбук кожному вчителю» школи Водянської  громади отримали ноутбуки для підвищення якості дистанційного навчання та інших форматів подачі знань.

      На базі відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради  в урочистій обстановці ноутбуки передали освітянам перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Володимир Шустов та директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна. Загалом директори шкіл Водянської громади  отримали 65 ноутбуків, вартість кожного з якого становить 17118 грн.

       “Світова пандемія зумовила багато змін у суспільному житті, зокрема це спричинило і зміну підходу до надання освітніх послуг – перехід на дистанційну форму навчання. Урядова програма “Ноутбук кожному вчителю” спрямована на удосконалення матеріально-технічної бази закладів освіти та забезпечення функціонування якісного освітнього процесу в умовах карантину”, – зазначив Володимир Шустов.

    Як зазначила у своєму виступі Людмила Бухаріна: «“Справжнім викликом для педагогів стала необхідність переходу до дистанційної форми навчання. Не менш значущою є реформа галузі освіти в цілому. Найголовніше завдання, яке стоїть як перед владою, так і перед вчителями – в жодному разі не допустити погіршення якості освітніх послуг. Переконана, що ноутбук дозволить вчителю йти в ногу з часом, ефективніше працювати, підвищувати свій фаховий рівень, отримувати інформацію з різних джерел, комунікувати з усім світом і таким чином переймати корисний досвід. Це важливий крок до діджиталізації навчання”.

     Начальник відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Ірина Іваніщак, заступник сільського голови Ірина Зикова та керівники закладів загальної середньої  освіти Водянської  ОТГ висловили вдячність  керівництву області, керівникам громад за велику увагу до питань діяльності освітньої галузі, зокрема, і в питаннях поліпшення якості освіти дітей шляхом забезпечення освітніх закладів сучасною комп’ютерною технікою.

 

Відбівся турнір з сумо та вільної боротьби

11 грудня у токмацькому Палаці спорту, під патронатом міського голови Токмака Ігоря Котелевського, Управління молоді, фізкультури і спорту Запорізької облдержадміністрації, міського відділу молоді та спорту та Федерації спортивної боротьби відбувся чемпіонат Запорізької області з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2008-2010 років народження.

У змаганнях взяли участь 170 юних спортсменів із 17 населених пунктів області.

Привітали на урочистому відкритті  учасників турніру міський голова Ігор Котелевський, радник міського голови Андрій Корнієнко, головний суддя змагань Геннадій Кірпіньов, президент БК «Токмак» Андрій Гришун, депутати Запорізької обласної ради Юлія Корнієнко та Віталій Пасевін.

Серед призерів першості є і вихованці секції вільної боротьби (тренер:Оверко.П.В.) Водянської ЗОШ №1: ІІ місце – Уманець Софія, ІІІ місце – Шевер Поліна.

18 грудня на базі спортивно-оздоровчого комплексу ЗАЕС відбувся традиційний чемпіонат Енергодара з сумо, присвячений Дню енергетика та Дню святого Миколая.

У змаганнях взяли участь 170 юних борців. Більшість з них вихованці енергодарських секцій, однак на чемпіонаті було чимало і гостей з Мелітополя, Василівки, Водяного, Степового, Дніпровки, Кам’янки-Дніпровської та Знам’янки.

Всі учасники чемпіонату, судді та тренери нагороджені подарунками, а переможці та призери – кубками, медалями та грамотами.

 Спортсмени Водянської ЗОШ №1 також є серед переможців: І місце – Шевер Поліна, Тимошенкова Олександра, Бірюков Ростислав, Уманець Софія, ІІ  місце – Долгополов Артем, ІІІ місце – Третьяк Юлія.

Вітаємо наших спортсменів з перемогою і бажаємо успіхів в майбутніх змаганнях!

 

 

Наші вітання!

Педагогічний та учнівський колектив КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради  щиро вітає ученицю 10-А класу Лебідь Єлизавету, яка посіла І місце на ІІІ (обласному) етапі ХIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та запрошена на ІV (фінальний) етап. Дякуємо за підготовку Буряк А.А. учителю української мови та літератури. Бажаємо подальших перемог!

Святкова екскурсія до Дня Святого Миколая!

19 грудня, учні 5 - 9 класів Заповітненської ЗОШ відвідали м.Запоріжжя. Вони завітали до ЗАПОРІЗЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ОБЛАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МУЗИЧНО - ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ ІМ. В.Г.МАГАРА та подивилися виставу "Морозко". Враження від перегляду були дуже яскравими.

Неординарне авторське бачення, яскраві декорації і костюми, музичний супровід, талановита гра акторів – створили феєричне новорічне шоу, яке не залишило маленьких глядачів байдужими і викликало цілий вир емоцій.

Завдяки злагодженій роботі педагогів, які супроводвужали учнів все пройшло якнайкраще.

Окрема подяка Кириленко Галині Максимівні (туристичне агентство "Веселий глобус), велике дякую за те, що з турботою відноситесь до кожного клієнта. А також, дякуємо за відмінну екскурсію та проведений час. Обов’язково будемо звертатись до Вас ще!

 

 

 

 

З Днем  Святого Миколая!

19 грудня в Україні святкують День святого Миколая. Діти дуже люблять цей день, коли оживає диво і можна знайти під подушкою смаколики.

Святковий настрій і передчуття чогось неймовірного витають у повітрі. Мерехтять вогники і блискітки прикрашених вітрин магазинів, чується хрускіт пухнастого снігу, повітря пахне морозцем, ялинкою та мандаринами!

Зимовий період – найулюбленіший час більшості дітей! Чому? Бо саме взимку – найбільше свят і омріяних подарунків – іграшок та солодощів!

Попереду стільки всього неймовірного! А починаються зимові свята з Дня святого Миколая, який, згідно з повір’ям, у ніч на 19 грудня кладе під подушку солодощі та подарунки слухняним дітям.

У  Водянській ЗОШ №1  традиційно, напередодні цього свята, проходить тематичний тиждень, відкриває свої двері «Майстерня Святого Миколая», яку традиційно готує  вихователь ГПД Ященко Юлія Сергіївна для учнів початкових класів.

Напередодні дня Святого Миколая учні  групи продовженого дня написали листи до його майстерні. А виявляється, що пані Зима передала їх Чудотворцю !!! Отож, дітлахи сьогодні отримують подарунки від Миколая.

Це очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям.


Святий Миколай завітав до нашого"Сонечка"!

Знову прийшла до нас найчарівніша, найказковіша пора року – зима. Принесла багато звичаїв, обрядів, дивовижних свят. Нещодавно  відсвяткували Андріївські вечорниці, а тут вже наступне свято. Одним з найочікуваніших для дітей,  вже традиційним, є свято Святого Миколая, адже він здійснює всі їхні мрії та бажання. І цього разу, 17 грудня, Святий Миколай разом з НФК «Джерело» (керівник Мироненко Л.О.) завітали до малят КДНЗ «Сонечко»  Водянської сільської ради (завідуючий Танько С.Г.). Веселою піснею “Ой, хто, хто Миколая любить»” зустріли його малюки.

    Ведуча свята, музичний керівник Вікторія Кузьома, привітала вихованців садочка зі святом і запросила керівника НФК «Джерело» Любов Мироненко розповісти діточкам про Святого Миколая.  Святий Миколай – символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за всіма дітьми протягом року. Якщо вони роблять щось хороше, – він радіє, якщо погане, – засмучується. І хороші, і погані вчинки Миколай записує у спеціальну книгу… Малюки, очікуючи свята і, звичайно, подарунків, не бешкетували і намагалися дати зрозуміти Святому Миколаю, що вони завжди готові бути хорошими, вихованими і слухняними. До свята діти готувалися заздалегідь: вчили вірші, співаночки, рухливі ігри. Адже всі знають, що Миколай любить чемних, ввічливих, вихованих діток і саме таким приносить подарунки. Святий Миколай, почувши кожну дитину, завітав у дитячий садок, аби розважити діток та розпитати про їх добрі вчинки протягом року, подарувати їм свої щедрі гостинці. Можливокому й дісталася різочка, але про це ми поки що будемо мовчати…

Вітаємо зі святом і дітей, і дорослих! Хай святий Миколай оберігає нас від усього злого і вселяє у наші душі злагоду, любов до ближнього та щире бажання творити добро, не чекаючи на нагороду!

Батьки вихованців щиро дякують колективу КДНЗ «Сонечко» за виявлену увагу до їхніх малюків, та бажають міцного здоров’я, миру, щастя, достатку та здійснення всіх найзаповітніших мрій!

 

 

День Святого Миколая

Миколай Святий – добродій,

З подарунками спішить,

Хай вам дасть життя щедроти,

Від негоди захистить.

Щоби був достаток в хаті,

Та здоров'я у дітей,

Щоб сім’я була багата,

Та пошана від людей!

З початком зими приходять очікувані свята та розваги. Перше свято, якого з нетерпінням чекають не лише діти, а й дорослі – це день Святого Миколая. Кожен щиро вірить, що добрий покровитель допоможе здійснити найзаповітніші мрії, принесе подарунки та солодощі.

Свято Миколая – це своєрідне підбиття підсумків: зважування добрих і поганих вчинків, здобутків у навчанні, а оскільки всі учні були слухняними і старанно навчалися, то Святий Миколай завітав до них на свято.

Певно учні КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа № 2» були дуже-дуже чемними у цьому році, бо завітав до нас Миколай у супроводі чарівних янголят раніше свого дня. І завітав не з порожніми руками,  а з солодкими подаруночками.

Діти не розгубилися: розповідали вірші, співали пісень. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

 

Чемпіонат області з важкої атлетики

15-16 грудня у м . Запоріжжя відбувся чемпіонат області з важкоі атлетики серед юнаків та дівчат , у рамках Різдвяного фестивалю ! У змаганнях приймали  участь найсильніші важкоатлети області , з Бердянська , Запоріжжя, Орехова, Братського , Кам’янки- Дніпровської , та Дніпровських гуртків ЗОШ номер 1 , та номер 2 ( Водянськоі ОТГ) ! І, як завжди Дніпровські важкоатлети були на висоті! Так, чемпіонами Запорізької області у своїх вагових категоріях стали: Кірч Олександра, Кірч Дарья ( Дніпровська ЗОШ номер 1), Колпащіков Артем, Пономаренко Олександр ( Дніпровська ЗОШ номер 2) , срібними призерами: Колпащіков Руслан ( Дніпровська ЗОШ номер 2), Кірч Андрій ( Дніпровська ЗОШ номер 1),Мазур Іван ( Дніпровська ЗОШ номер два), бронзовими призерами Кутіщева Альона , Свідерський Данило, Губарєв Владислав( Дніпровська ЗОШ номер два). Це був фантастичний виступ наших важкоатлетів! Готували спортсменів до змагань , Наталія, Леонід, та Олександр Жукови! Бажаємо   успіхів і надалі нашим богатирям! Олександр Жуков- заслужений тренер Украіни!

 

Про підсумки обласного етапу конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»

З 10 вересня до 15 листопада комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді»  було проведено обласний етап конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом» в рамках Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу».

         Конкурс відбувся за номінаціями: образотворче мистецтво та літературна творчість. На розгляд журі було представлено 600 авторських учнівських робіт з літературної творчості та образотворчого мистецтва. Мета конкурсу:  виховання патріотів, громадян правової, демократичної держави, формування у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції, подальшого розвитку і підтримки талановитих дітей.

       Журі відзначило позитивні тенденції відродження національної культури України засобами образотворчого та літературного мистецтва.

     У номінації: «літературна творчість»  обласне журі зазначило, що значна частина авторських літературних творів представлена родами літератури: лірикою та епосом. Автори ліричних творів в основному використовували такий літературний жанр, як вірш.

       На підставі рішення журі обласного етапу конкурсу:

       В  номінації «Літературна творчість» учениця КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка  Скупа Владислава (керівник: Буряк А.А.) зайняла ІІ місце і нагороджена дипломом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації ІІ ступеня. В номінації «Образотворче мистецтво» учениця  КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2» Стовба Світлана (керівник: Слюсар С.М.) зайняла І місце і нагороджена дипломом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І ступеня ,  а  учениця КЗ «Заповітненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Дадікян Ельвіра (керівник: Білецька Т.О.) ІІ місце і нагороджена дипломом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації ІІ ступеня.

      Вітаємо наших учнів та їхніх керівників з перемогою та бажаємо творчих злетів!

 

 

Наші вітання!

 

З метою популяризації плавання, підвищення рівня спортивної майстерності плавців, розвиток дружніх взаємовідносин між спортсменами різних регіонів України, 11-12 грудня 2021 року у м. Кам’янське Дніпропетровської області в спортивному комплексі «МіКомп» відбувся п’ятий етап кубку Swim Sharks з плавання. В змаганнях приймали участь спортсмени з усіх областей України. Організатором змагань виступила Федерація плавання м. Кам’янське. До участі у змаганнях допускалися вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних училищ/коледжів, груп здоров’я, фітнес центрів та індивідуальні спортсмени, які вміють плавати та мають медичний допуск (довідку) для відвідування плавального басейну. Наш регіон представила вихованка  дитячо-юнацької спортивної школи ЗАЕС (м. Енергодар) тренер Рафальський М.  Пригода Анна учениця Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка.  В особистому заліку Анна виборола ІІІ місце на дистанції 50 м вільним стилем (34.97 с) і ІІІ місце 200 м батерфляй (3.37.12 с). 

Вітаємо Анну з перемогою і бажаємо успіхів в наступних змаганнях, щоб покорити вершину Олімпу!

 

Андріївські вечорниці 2021

Тринадцятого грудня - День святого Андрія Первозванного.

 

Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці - Києва.

 

Хоч Андрій Первозванний - християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання "калити".

 

В народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. Вже кілька днів до того, себто 7 грудня, у свято покровительки дівчат Катерини, починаються молодіжні обряди. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.

 

За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили...

На Україні побутувало дуже багато найрізноманітніших ворожінь. Ми знаємо лише маленьку часточку ритуалів та обрядів "Андріївських вечорниць" наших предків. Проте і досі "Андріївські вечорниці" - це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь, а і старше покоління. Це збитки, жарти, пустощі, здебільшого хлопців, які дозволяються тільки в Андріївську ніч.

 

 

 

 

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в закладах загальної середньої освіти проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Зокрема, в КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№2» акція розпочалася із години спілкування “Ми проти насильства”.

З учнями Дніпровської школи проведено ряд бесід, присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих.

Вихованці групи ГПД провели флешмоб під девізом “Наші долоньки проти насильства”.

Цікавим у закладі був захід, який відбувся в 9 класі – година спілкування “Сім’я – простір без насилля". Дискусія щодо теми насильства пройшла за круглим столом. Дев’ятикласники активно висловлювали свої думки. Соціальний педагог Джунь С.І. повідомила, що насильством є не тільки бійки, а й звичайні штовхани, прізвиська, глузування, все, що порушує права іншого, принижує його гідність.

Практичний психолог Головчук В.О. провела анкетування на виявлення насильства в сім’ї та школі серед 5-11 класів.

Прикро, що дедалі частіше є прояви насилля у сім’ях. А саме сімейне спілкування – запорука доброго настрою і душевного спокою. І з другого боку – ніде люди не ранять так боляче, як вдома. Учні 5-11 класів взяли участь у виставці малюнків та плакатів «НІ! Насильству!»


  


В 11 класі відбулася профілактична акція “Синя стрічка – проти насильства”. Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством.

 

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

Мета проведення акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді.

 

Всеукраїнський день української хустки

7 грудня – Всеукраїнський день української хустки.У цей символічний день жінки різного фаху, віку та національності об’єднані єдиною метою – сприяти збереженню, відновленню українських традицій, передачі їх молодому поколінню.

Хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Хустина завжди супроводжувала визначні події в українських родинах, була необхідним атрибутом весілля, обрядових традицій християнських свят. 7 грудня, у Всесвітній День української хустки, Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№2  взяла участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Ми пишаємося нашим народом, плекаємо та зберігаємо його традиції!

 
 

 

16 днів проти насильства

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

КЗ "Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2" також підтримує та приєднується до Акції «16 днів проти насильства».

  В рамках акції відбулася тематична зустріч 16 днів проти насильства на тему #УкраїнаБезНасильства, яку провела шкільний психолог Феськова Ніна Корніївна з учнями 8-11 класів.

 

 

 

Творчість наших учнів

 

Сьогодні Нововодянська школа відчула наближення зимових свят. Над виставкою поробок «Новорічна композиція» витає особливий передсвятковий дух. У глядачів виставки розбігаються очі  від різноманіття ялинок, різдвяних віночків, святкових прикрас. Кожен автор виставкового експонату вклав свою працю та душу щоб створити свій власний шедевр,  порадувати себе та оточуючих.

Також сьогодні відбулася виставка-конкурс «Космічні фантазії».

Свято яке надихає! Завдяки нашим учням, Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів N1 поринула у казку!!Ми готові до конкурсу "Новорічна композиція"

 

Дякуємо,всім хто прийняв участь у створенні новорічної краси!!!

 

 

 

 

Вітаємо з ювілеєм!
 

1 грудня  радісну подію відзначив КЗДО (дитячий садок) «Ромашка» Нововодянського старостинського округу  Водянської сільської ради. Рівно 10 років тому  маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері цього дитсадка, а оченята почали звикати до дивовижного світу, де оселилося безтурботне дитинство. За десять років заклад випустив не одну сотню дошкільнят, озброєних необхідними знаннями, вмінням працювати в колективі, вихованих і підготовлених до школи. Сам же дитсадок, який нині відвідують 27 маленьких діток, з кожним роком ставав кращим. Утім, найбільшою гордістю закладу є його керівник Антоніна Демура та працівники дитячого садочку: вихователі, няні, методисти, психологи, музичні керівники, медики, кухарі, тобто всі ті, хто постійно і з любов’ю дбає про комфорт маленьких вихованців і їхній повноцінний розумовий і фізичний розвиток. Вони своєю турботою зігрівають дитячі душі, ведуть у світ цікавого і прекрасного, і любові цієї вистачає їм на кожну дитину.

        Дитячий садок - це країна дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов. Усі працівники дошкільного закладу щодня віддають частинку своєї душі та серця маленьким вихованцям.

        Святкування Дня народження садочка – це традиція, яка об’єднує дітей, педагогів та батьків в один колектив, в одну сім’ю. Але в звязку з епідемологічною ситуацією в країні, свято відбулося в тісному колі друзів ( вихователі та діти) з дотриманням карантинних норм. Ювілей дитячого садка - це особливе свято, це справжній калейдоскоп дитячих голосів, бешкетних очей, посмішок і сміху, відкриття та гри! Саме з таким настроєм і зустрічав дитячий садок свій ювілей і приймав вітання від гостей. На цьому святі було по родинному затишно, цікаво, радісно, просто казково.

        Хочеться вірити, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено за ці роки, будуть справжнім «скарбом» для наступних поколінь педагогів. Сьогодні, як і 10 років тому, двері дитячого садочка гостинно відкрито для справжніх господарів закладу − дітлахів.

        А закінчилось свято, як і годиться, куштуванням смачного святкового торта.

 

 

 

 

Всесвітній день боротьби із СНІДом

 

Щороку, 1 грудня, відповідно до рішень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, Україна разом з міжнародною спільнотою традиційно відзначає Всесвітній день боротьби із СНІДом.

Основна мета цього дня - звернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції.

«Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи в КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2». На позакласному заході «Обери життя», який відбувся учні 8-9-х класів розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ/СНІДу. Організувала та провела захід педагог-організатор Слюсар С.М. Класні керівники 5-11-х класів провели профілактичні бесіди «Знати, щоб жити», «Жити у світі, де є ВІЛ».

1 грудня – це день солідарності і виявляння толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також прихильності до формування здорового способу життя, як важливого життєвого орієнтира для кожного громадянина.

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Заходи відбулися з дотриманням всіх санітарно-гігієнічних норм Міністерства охорони здоров'я України та згідно з діючими обмеженнями адаптованого карантину

 

Ми не маємо права забути

«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у закладах освіти Водянської ОТГ  з нагоди 88-ї річниці Голодомору в Україні. Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» у пам’ять про жахливу трагедію українського народу. Знаково, що молодь пам’ятає про страшні сторінки історії

День пам’яті жертв Голодоморів проводиться щорічно в четверту суботу листопада. Цього року він припадає на 27 число. Вперше вшановувати пам’ять загиблих почали в 1998 році з указом Леоніда Кучми. Сучасну назву і дату дня визначив указ Віктора Ющенка в травні 2007 року.

В Нововодянській школі  вже розпочалися виховні заходи, присвячені цим сумним подіям.  Учні молодших класів отримали історичну інформацію у доступній для них формі у вигляді перегляду відеоматеріалів,  розповідей та діалогів. Кожен молодший школяр взяв участь в акції «Незабудки пам’яті».

День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам’ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

Учні КЗ "Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2"  приєдналися до вшанування пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 років.

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього” та Закону України “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.

Цьогоріч за рекомендаціями Інституту національної пам'яті України ми згадуємо про дітей, як найвразливіших жертв геноциду.

В Дніпровській ЗОШ №1 було розроблено програму заходів на вшанування пам'яті жертв голодоморів:

?????Класні та виховні години для учнів 1-11 класів "Минуле стукає в наші серця" під час яких учні були ознайомлені з історичними подіями голодомору

?????В шкільній бібліотеці створено літературну виставку "Пам'ятаємо про минуле"

?????Вчителем історії проведено уроки пам'яті для учнів 6 -11 класів "Голодомор очима дорослих дітей." Під час уроку учні мали змогу доторкнутися до історії Голодомору через спогади мешканців села Дніпровка.

Учні Дніпровської ЗОШ №2  влаштували вечір-реквієм, який презентували у вигляді відеоролика.

Спортсменам Водянської ОТГ серед учнівської молоді за перемоги на Всеукраїнських та обласних  змаганнях виплатять премії на суму 54.000 грн.

 

За підсумками 2021 року премії отримають 24 спортсмени закладів загальної середньої освіти Водянської ОТГ. Серед тих, хто отримає премії цього разу, призери Всеукраїнських спортивних змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат, з вільної боротьби в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?», призери чемпіонату Запорізької області з важкої атлетики, призери чемпіонату України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років, призерам змагань з паркового волейболу серед юнаків в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?», призерам Кубку  Громадської організації «ВФСТ «Колос» у Запорізькій області з паркового волейболу серед сільських юнаків та пляжного волейболу  в залік  ХХХ обласної спартакіади.

 Керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про фізичну культуру і спорт» та відповідно до Положення про преміювання обдарованої та талановитої молоді Водянської сільської ради Василівського району Запорізької області( Додаток № 1 до Програми «Обдарована молодь Водянської сільської територіальної громади на 2021 рік», затвердженої рішенням 13 сесії 8 скликання  Водянської сільської ради Василівського району Запорізької області від 21.10.2021 № 1), з метою відзначення дітей та учнівської молоді, заохочення до успішних виступів у спортивних змаганнях обласних та Всеукраїнських рівнів, сільським головою Водянської сільської ради Сергієм Єрмаковим, згідно протоколу засідання постійної комісіії з питань  освіти, культури, молоді , фізкультури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, видано розпорядження про призначення премії  «Обдарована молодь Водянської сільської територіальної громади на 2021 рік» за зайняті призові місця:

1.1 три тисячі гривень, за перемогу (перше місце) у фінальних Всеукраїнських спортивних змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?»: 

-           Бердеу Аделіні, вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

1.2.      дві тисячі гривень, за перемогу (друге місце) у фінальних Всеукраїнських спортивних змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Вебер Вікторії вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

 

1.3.      по три тисячі гривень, за перемогу (перше місце) в змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Гірасименко Івану, вихованцю гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Сисоєвій Олександрі вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

1.4.      дві тисячі гривень, за перемогу (друге місце) в змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Вебер Вікторії вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

1.5.      одна тисяча гривень, за перемогу (третє місце) в змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Короткову Кирилу, вихованцю гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

1.6.      по три тисячі гривень, за перемогу (перше місце) в чемпіонаті Запорізької області з важкої атлетики серед кадетів до 13, 15, 17 років і старші:

-           Жуковій Анжелікі Олександрівні, учениці 9 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Кірч Дар’ї Олексіївні учениці 9 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Колпащікову Руслану Станіславовичу учню 5 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області

-           Кутіщевій Альоні Ваєтжановні учениці 7 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Свідерському  Данилу Романовичу учню 8 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області

-           Губареву  Владиславу Павловичу учню 8 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області

1.7.      одна тисяча гривень, за перемогу (третє місце) в чемпіонаті Запорізької області з важкої атлетики серед кадетів до 13, 15, 17 років і старші:

-           Кутіщеву Набіджану Ваєтжановичу учню 6 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області № 2.

1.8.      одна тисяча гривень, за перемогу (третє місце) в чемпіонаті України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років, виконання нормативів Майстра спорту та присвоєння категорії Майстра спорту України з важкої атлетики:

-           Жуковій Анжелікі Олександрівні, вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

 

1.9.      шість тисяч гривень – збірній команді з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (І місце) в змаганнях з паркового волейболу серед юнаків в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?».

Список

команди-переможця у змаганнях з паркового волейболу серед юнаків в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів 2021 року

1.Єрмаков Сергій Вікторович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

2.Колпак Дмитро Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Пшеничний Борис Сергійович  - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»4.

4.Гончаренко Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Боровик Артем Олексійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

1.10.    шість тисяч гривень – збірній команді з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (І місце) у фінальних змаганнях з волейболу серед юнаків в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?».

Список

команди-переможця у фінальних змаганнях з волейболу серед юнаків в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів 2021 року

«Хто ти, майбутній олімпієць?»

1.Єрмаков Сергій Вікторович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

2.Пшеничний Борис Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Колпак Дмитро Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

4.Гончаренко Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Боровик Артем Олексійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

7.Кілін Владислав Григорович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

8.Чепінський Микола Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

9.Чепінський Павло Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

10.Слободян Максим Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

11.Майстрюк Олег Валерійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

12.Гнатієнко Ілля Васильович -КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

            1.11.    шість тисяч гривень – збірній команді з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (І місце) в Кубку Громадської організації «ВФСТ «Колос» у Запорізькій області з паркового волейболу серед сільських юнаків.

Список

команди-переможця у змаганнях з Кубку  Громадської організації «ВФСТ «Колос» у Запорізькій області з паркового волейболу серед сільських юнаків

1.Єрмаков Сергій Вікторович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

2.Пшеничний Борис Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Колпак Дмитро Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

4.Гончаренко Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Боровик Артем Олексійович -КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

1.12.    дві  тисячи гривень – збірній команді, з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (ІІІ місце) у фінальних змаганнях з пляжного волейболу серед юнаків та дівчат в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»

Список

команди-переможця у фінальних змаганнях з пляжного волейболу серед юнаків та дівчат в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів 2021 року «Хто ти, майбутній олімпієць?»

 

1.Масловець Каміла Євгенівна - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Ф.О Окатенка»

2.Чепінський Микола Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Овсяк Богдан Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

4.Чорна Софія Валеріївна - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Вотінова Агастасія Андріївна - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Гончаренко  Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

7.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

Бажаємо подальших успіхів і нових спортивних перемог!

 Микола Ященко

Возможно, это изображение (13 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (9 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (6 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (6 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (5 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (7 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (10 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (6 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (8 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (1 человек, стоит и текст)

Возможно, это изображение (7 человек и в помещении)

Возможно, это изображение (12 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (3 человека, люди играют в волейбол, люди стоят и пляж)

Возможно, это изображение (5 человек, люди стоят и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (5 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (2 человека и люди стоят)

 

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

Керуючись Указами Президента України від 09.11.2007 № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика»,   30.09.2010                  № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді»; відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 № 168), листа Міністерства освіти і науки України від 11.10.2021 № 1/9-565 «Про проведення ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика», наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 03.11.2021             № 480 «Про проведення першого й підготовку до другого етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2021/2022н.р.», з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед учнівської та студентської молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу у Водянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-4 класів та в онлайн форматі для учнів 5-11 класів.

 
 

 

ДПА та ЗНО: які іспити складатимуть випускники

ДПА та ЗНО: які іспити складатимуть випускники
 

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 1 лютого 2022 року. До цього часу випускникам необхідно визначитися з переліком іспитів, які вони оберуть для складання обов'язкової державної підсумкової атестації або проходження ЗНО.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти 2022 мають скласти тести (тобто пройти ДПА) з таких предметів:

 • українська мова;
 • математика;
 • історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька) – за вибором випускника;
 • четвертий предмет за вибором випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Для вступу до закладів вищої освіти випускники мають пройти зовнішнє оцінювання з тих предметів, які потрібні для вступу до конкретного вишу (наприклад, українська мова, математика, фізика тощо).

Важливо пам’ятати, що тести з деяких предметів різняться залежно від того, чи складається цей предмет як ДПА, чи як вступний іспит у виш.

Так, існують окремі тести з української мови та з української мови і літератури. Як ДПА зараховують тільки результат виконання завдань з української мови. Для вступу можуть знадобитися або результати з української мови, або з української мови і літератури. Це залежить від спеціальності, на яку має намір вступати учасник.

Окрім того, у переліку предметів ЗНО є математика і математика (завдання рівня стандарту). Як результат ДПА з математики зараховують результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав у школі математику на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав математику на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з математики. 

Для державної підсумкової атестації з історії України враховують результат виконання завдань частини «Період XX – початок XXI століття». Для вступу до закладу вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту.

Як результат ДПА з іноземної мови (англійськоїіспанськоїнімецької або французької) буде зараховано результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з іноземної мови.

Результати тестів з інших навчальних предметів за вибором випускника можна використовувати одночасно як державну підсумкову атестацію та конкурсний іспит для вступу до закладу вищої освіти.

Після того як учасник визначився з предметами зовнішнього оцінювання, варто почати підготовку до тестування. 

Необхідно зважати на те, що тести з різних предметів по-різному охоплюють шкільну програму. Подекуди знадобляться знання за 5-й – 11-й класи, подекуди – за 7-й – 11-й тощо. Саме тому треба орієнтуватися на зміст програми ЗНО з конкретного предмета.

Для комфортної підготовки до тестування учасники можуть скористатися матеріалами платформи ЗНО-ОНЛАЙН. На цьому сайті вони матимуть змогу виконувати тести за всі роки зовнішнього оцінювання, опрацьовувати завдання, згруповані за темами, читати коментарі до завдань, написані провідними фахівцями-предметниками.

Аби правильно визначити, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В 2022 РОЦІ«Народна іграшка»

 

Учні КЗ "Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів" прийняли активну участь у відбірковому етапі обласного конкурсу - виставки

«Народна іграшка»

 

Успішний педагог – майбутнє освіти!

Молодий вчитель прийшов у школу. Чи підготовлений він до роботи з учнями? Вирішальне становлення майстерності відбувається лише в школі, в живій роботі з дітьми, на практиці. Саме в перші роки, з перших днів розпочинається найбільш інтенсивне формування тих якостей, які й визначають міру майстерності майбутнього вчителя. Тому наша школа активно працює над розвитком молодих педагогів. Наша мета створити успішних педагогів, які прагнуть до саморозвитку, самоосвіти. Новий час вимагає нових підходів до вирішення проблем , нових методів, форм роботи у педагогічному напрямку.

На цьому тижні молоді вчителі Дніпровської ЗОШ №2 прийняли участь у методичному квесті «Я - успішних педагог». Його метою було сприяти професійному розвитку молодих педагогів, створити атмосферу співпраці в групах, розвивати навички партнерських стосунків і рефлексії, уміння розкривати своє сприймання ситуації; допомогти усвідомити педагогам свої особистісні цінності та змінити їх в позитивну сторону до себе.

Вчителі виконували кожне завдання з натхненням, творчо підходили до вирішення поставлених задач. Допомагали одне одному,  переймали досвід. Кожен педагог, по завершенню квесту , поповнив скарбницю свого саморозвитку, і зробив ще один крок до звання «Я – успішний педагог!»

Пам’ятайте слова В.О.Сухомлинського: «Один із секретів педагогічної творчості і полягає в тому, щоб пробудити в учителя інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи. Хто намагається розібратися в хорошому і поганому на своїх взаєминах з вихованцями, той уже досяг половини успіху»!

Хочеться побажати всім, хто вирішив присвятити себе дітям, хай у Вас вистачає сили, бажання, віри та наполегливості до омріяного майбутнього!

 


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Свято "Щедра осінь" у Нововодянському дитячому садочку "Ромашка" Водянської сільської ради

Днями у Нововодянському дитячому садочку «Ромашка» Водянської сільської ради були проведені осінні свята з дошкільнятами. Музичний керівник та  вихователі груп приклали багато зусиль, щоб святкові ранки були найкращими: підготували декорації, склали цікаві сценарії, підібрали сучасний музичний матеріал, а головне – вивчили з малятами пісні, вірші, таночки, ігри. Діти розповідали вірші, співали пісні про осінь та танцювали.

 

 

 

 

 

 

 

Свято осені в КДНЗ «Сонечко»

 

Осінь - це пора, яка немов би в казці перетворює весь навколишній світ в яскраві барви листопаду і сьогодні вона завітала до комунального дошкільного навчального закладу «Сонечко» Водянської сільської ради, де веселі малята з радістю запросили її на свято.

         Цьогорічне свято видалося на славу, адже пройшло під вмілим керівництвом досвідчених вихователів Гребцової Ірини Сергіївни, Загрунної Людмили Григорівни, Ткаченко Тетяни Василівни та музичного керівника Кузьоми Віти Степанівни, які піклуються про діток, готують їх до дорослого життя і прививають їм любов до прекрасного. Вихователі підготували декорації, склали цікаві сценарії, підібрали сучасний музичний матеріал, а головне – вивчили з малятами пісні, вірші, таночки, ігри. Цього осіннього дня в дошкільному навчальному закладі звучала музика, лунав щирий дитячий сміх. Також діти разом з батьками підготували виставку поробок на осінню тематику.

         А тоді розпочалося чаруюче осіннє дійство, яке демонструвало насичений сценарій з тематичними віршиками, пісеньками та хороводами. Завітали до малят на свято казкові герої. Діти залюбки розповідали вірші, грали та співали  з красунею Осінню та з Кікіморою. . Цьогорічне свято осені, проведене у садочку, видалося веселим і змістовним. Діти залишилися задоволеними від проведеного заходу.

        Хочеться подякувати вихователям всіх груп , за те що кожного дня вони старанною працею навчають наших діток пізнавати світ тільки з найкращої сторони і любити все що оточує нас.

       Діти це наше майбутнє, а коли воно таке радісне та щире, то починаєш вірити що воно в безпеці.

Дякуюємо вам!!!

 

 

 

 

 

 

На о. Хортиця пройшли Фестиваль «Барви степу» та польова школа «Джури козацькі»

 

З 23 по 25 вересня 2021 року на острові Хортиця було проведено Відкритий Запорізький обласний фестиваль патріотичних справ учнівської та студентської молоді «Барви степу» та обласну польову школу «Джури козацькі». Заходи об’єднали громадські організації та гуртки закладів освіти, які працюють за напрямками національно-патріотичного виховання для обміну досвідом і набуття практичних навичок в різних видах змагань.

Щоб провести дозвілля з користю для розуму і тіла, до заходів долучилося 16 команд з різних куточків Запорізької області. Учасників привітали сучасні Запорізькі січові козаки з Хортиці, які занурили усіх присутніх у світ унікальної та дуже цікавої козацької культури. Козаки розказали про козацьку зброю і влаштували справжні випробування для юних джур.

Упродовж трьох днів на учасників заходів чекала велика кількість ігор, конкурсів та майстер-класів від організаторів заходу. Кожен охочий міг спробувати себе у греблі на байдарках, фігурному водінні велосипедом, скелелазінні та стрільбі з луку. Молодь співала пісні та грала на музичних інструментах, жваво і динамічно танцювала під українські пісні.

А юні джури цього року пройшли справжній козацький гарт! До програми польової школи входили цікаві й корисні майстер-класи, конкурси та ігри: «Впоряд» − стройова підготовка; «Відун» − інтелектуальна гра-вікторина з історії України; «Стрільба» − змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки по мішені; «Бівак» − таборування; «Неповне розбирання та збирання автомата» та майстер-клас «Рятівник» з надання першої домедичної допомоги, який провели представники громадської організації «Вогник Запоріжжя».

Програмою заходу також було передбачено екскурсію історико-культурним комплексом «Запорозька Січ», під час якої учасники змогли доторкнутись до історії найзнаменитішого острова на Дніпрі.

За результатами конкурсної програми у загальному заліку польової школи були визначені призери:

І місце – рій «Патріот» Комишуваської гімназії «Джерело» Комишуваської селищної ради, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Марінченко А.В.);

ІІ місце – рій «Дніпровські соколи» КЗ «Дніпровська ЗОШ №1» Водянської сільської ради (кер. Сімакова Т.Л.);

ІІ місце – рій «Екстрім» Опорного закладу Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Стребуль Ю.А);

ІІ місце – рій «Енергодарська вольниця», вихованці гуртків Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту (кер. Волков С.В.);

ІІІ місце – рій «Чайка» КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Дивосвіт» ЗОР, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Ісенко В.М.);

ІІІ місце – рій «Червона калина» Верхньотокмацького опорного закладу загальної середньої освіти Чернігівської селищної ради (кер. Яковенко Л.І.);

ІІІ місце – рій «Козацькі вітрила» Новопрокопівського закладу загальної середньої освіти Токмацької міської ради, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Соколовський М.В.);

ІІІ місце – рій «Вільні люди» опорного КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія», вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Бакута Т.Ю.).

Незважаючи на погодні умови, заходи відбулися яскравими, емоційними, творчими і незабутніми! Невимушеність, відкритість та щирість учасників подарували багатьом нових друзів та безцінний досвід.

КЗ «Центр туризму» ЗОР дякує за допомогу в організації заходу НЗ «Хортиця». У проведенні майстер-класів та конкурсів висловлюємо подяку голові Запорізької обласної громадської дитячої козацької організації «Молода Січ» Шеремету А.М. та голові громадської організації «Вогник Запоріжжя» Здоровцю І.В.

Дякуємо всім учасникам та керівникам команд, які взяли активну участь у заходах. Чекаємо вас наступного року!

 
 

Зі святом дорогі освітяни!

 

Вихователі, учителі, керівники закладів освіти – потужна команда однодумців, щоденна діяльність яких спрямована на реалізацію спільної та благородної мети - формування середовища для розвитку майбутнього нашої держави.

Сьогодні голова Водянської  громади Сергій Єрмаков спільно з начальником відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Іриною Іваніщак відвідали усі заклади загальної середньої та дошкільні освіти , щоб висловити слова вдячності за витримку, терпіння, любов до обраної справи, вірність професії та з нагоди професійного свята.

Дорогі освітяни! Ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління, її громадян, передаючи кожній дитині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни.

 

Щиросердечно бажаємо Вам мирного сьогодення, перспективного майбуття, креативних ідей, невичерпних сил та самореалізації! Нехай щедрою на сходи буде освітянська нива, прихильною до Вас доля, усі починання – результативними, а успіх, віра та любов – постійними супутниками у житті!


 

Рятувальники Камянки-Дніпровської в гостях у водянських школярів

 

21 вересня 2021 року рятувальники 17 державної пожежно-рятувальної частини управління ДСНС України в Запорізькій області  м. Кам’янка-Дніпровська спільно з адміністрацією Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ т. №1 ім.Ф.О.Окатенка, провели практичні відпрацювання спільних дій на випадок виникнення пожежі у навчальному закладі. В навчальному закладі навчається 430 учнів і працює 46 вчителів, тож від першочергових заходів та належної евакуації дітей та обслуговуючого персоналу на випадок виникнення пожежі, залежить збереження людських життів. За тактичним задумом, під час навчального процесу на території школи виникла пожежа. Завданням педколективу було максимально швидко організувати евакуацію дітей з будівлі школи, а завдання рятувальників - оперативно прибути на місце події і усунути можливі наслідки надзвичайної ситуації. В ході навчань педагогічні працівники спрацювали добре. Учні були вчасно виведені згідно правил евакуації, після чого рятувальники провели бойове розгортання та приборкали умовну пожежу. Далі працівники ДСНС розповіли учням та вчителям про причини, через котрі найчастіше стаються пожежі, а також ознайомили із протипожежними заходами, яких необхідно дотримуватися аби пожеж не виникало. Окремо також навчили присутніх правилам використання первинних засобів пожежогасіння. Завершальним етапом своєї зустрічі з школярами стала демонстрація можливостей пожежно-рятувальної техніки, її комплектація спеціальним обладнанням та спорядженням.

      Адміністрація школи та педагогічний колектив висловлює подяку начальнику 17 Державної пожежно-рятувальної частини управління ДСНС України в Запорізькій області  майору Малихіну М.М. та черговому караулу за проведення тактико-спеціальних навчань на базі Водянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка.

Микола Ященко

День фізичної культури і спорту у Водянській ЗОШ №1

Фізична культура і спорт є запорукою здорової нації. Кожного року у другу суботу вересня вся Україна відзначає День фізичної культури і спорту (Указ Президента України від 29 червня 1994 року № 340/94). День, коли кожен себе відчуває спортсменом, переймає олімпійський дух змагань і б’є хоч і маленькі, але власні важливі рекорди.

 

         З метою популяризації спорту, пропагування здорового способу життя, розвитку олімпійського руху в Україні в школі проводяться заходи в рамках Олімпійського тижня: «Веселі старти», змагання з футболу, турнір з настільного тенісу, конкурс малюнків на спортивну тематику.

 

            За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю. Так і цього року 10 вересня у Водянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст..№1 ім. Ф.О.Окатенка  відзначали День фізичної культури і спорту.

 

             День почався з ранкової зарядки, яку підготували учні 11-го класу, і яка поступово перетворилася в спортивний флешмоб. Учні 5-1- класів , почувши музику, з веселими вигуками  вправно виконували рухи, не забуваючи при цьому весело сміятися і ділитися позитивним настроєм з друзями.

 

         Для учнів початкових класів були організовані рухливі ігри  «Телевізор»»), «Коліщатка», «Їжачки», «Гіпопотам» та інші.

 

        Після так званої розминки учні 5-11 класів вирушили на шкільний стадіон для проведення спортивних естафет. Вчителі фізичної культури підготували різноманітні цікаві конкурси з використанням спортивного інвентаря: скакалок, м’ячів, обручів, гімнастичних палок.. Це  велика естафета, «Хвиля», «Сороконіжка», «Одне ціле»,»Три кільця».

 

       Учасники свята та вчителі добре підготувалися до цього свята. Всі станції, які були заплановані на маршрутних листах для учнів 5-11 класів, були гарно та естетично оформлені. Біля кожної станції діти з цікавістю зупинялися, виконувалися завдання, які пропонували їм керівники станцій.

         Звичайно, як і у кожному змаганні були переможці та переможені. Завершилося свято, але нехай ніколи у душі не згасає бажання бігати, стрибати, плавати, метати. Щоб ми завжди пишалися чемпіонами-олімпійцями нашої школи!

Тиждень фізкультури та спорту у Заповітненській ЗОШ

З метою пропаганди здорового способу життя, профілактики дії шкідливих звичок серед здобувачів освіти, популяризації фізкультури і спорту було проведено тиждень фізкультури та спорту.

Під час проведення тижня робота вчителів була спрямована на:

*виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;

*покращення здоров'я;

*придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;

*залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом;

*виховання дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Серед учнів 1-4 класів пройшов конкурс малюнків «Ми за здоровий спосіб життя».

2,3,4,5, 6 та 7– мі класи змагалися в комбінованій естафеті «Старти надій». Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

Під час перерв із малечею працювали педагог – організатор Корж Н. Б разом із учнівським самоврядуванням . Було проведено ряд естафет, цікавих ігр на свіжому повітрі.

Для учнів 5-7 класів педагог -організатор підготувала святкову розважальну програму "Бути здоровим - модно!".

У понеділок учнів 1- 4 класів чекає цікава зустріч із Айболитом .

Також в нашій школі пройшов турнір з волейболу під керівництвом вчителя фізкультури Оверко М.Д..

Четвер: турнір між 8 та 9 класами.

П’ятниця: турнір між учнями 10 та 11 класів.

Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання до Дня фізкультури і спорту!

Бажаємо всім спортсменам тільки перемог. Нехай оминають вас травми, прикрощі, невдачі, а завжди супроводжує міцне здоров'я і дух перемоги.

Дякуємо всім за участь!

 

 КАПІТАЛЬНІ РЕМОНТИ В ШКОЛАХ ВОДЯНСЬКОЇ  ОТГ: НОВІ ТЕПЛІ ВБИРАЛЬНІ, ВІКНА, ПОКРІВЛІ ТА УТЕПЛЕНІ ФАСАДИ

На початку нового 2021/2022 навчального року не лише учні, а й вчителі Водянської  об’єднаної територіальної громади отримали приємні подарунки від депутатського корпусу Водянської сільської ради.

         У Водянській громаді протягом року зроблено різні види капітальних ремонтів в трьох навчальних закладах загальної середньої освіти. Серед іншого – це нові теплі вбиральні, вікна, покрівлі.

       Наприклад, у КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-=ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка», у рамках виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, зробили цілком нові вбиральні. Разом з експертами були розроблені рекомендації для осучаснення туалетів у школах. Зокрема, передбачили повну заміну застарілого сантехнічного обладнання, вентиляції, мереж водопостачання, електричних мереж і каналізації.  Усюди використовувались сучасні якісні матеріали, а також  яскравий дизайн, щоб приміщення гарно виглядали. Туалети для учнів 1-4 класів обладнані дитячими унітазами й окремими перегородками не нижче 1,75 м, а висота раковини не перевищує 0,5 м. Для учнів 5-11 класів кожен санвузол  містить окреме приміщення для рукомийників і окреме — для туалетних кабінок.

      У КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1» зробили заміну покрівлі на малому корпусі. Директорка школи Наталія Навозенко тішиться проведеним ремонтом: «Нарешті у нас нова покрівля. Бо ситуація була вже вкрай критичною – вода протікала в класи. Зроблено усе гарно, капітально, з дотриманням усіх норм. Тепер з батьками не переживаємо».

      Важливою складовою є впровадження енергозберігаючих заходів і, зокрема, встановлення сучасних металопластикових вікон. Так, у КЗ «Заповітненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» встановлено 56 металопластикових вікон, що дозволить заощаджувати тепло та створить комфортні умови для навчання - це перший крок до енергоефективності школи.

     Відділ освіти , молоді та спорту Водянської сільської ради висловлює слова подяки депутатському корпусу та голові громади Сергію Єрмакову за належну підтримку закладів освіти та створення комфортних умов для здобувачів освіти. На позачерговій сесії Водянської сільської ради від 09.09.2021 року депутатським корпусом було прийнято рішення на виділення коштів для капітального ремонту, утеплення фасадів малого корпусу  КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» в сумі 1287567 грн.

     Приємно, що розвиток сучасного освітнього середовища, створення належних умов для усіх здобувачів освіти, є одним із першочергових завдань у роботі Водянської об’єднаної територіальної громади та її керівництва зокрема.

 

Микола Ященко

 

 


 

 

У газеті освітян Хмельниччини "Майбуття” за липень – серпень 2021 р. опубліковані Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 2021/2022 н.р. Пропонуємо ознайомитися з окремими рекомендаціями.

 Про викладання математики у 2021/2022 н.р.

 Про викладання інформатики та використання цифрових технологій

 Про викладання фізики та астрономії у 2021/2022 н.р.

 

 

 Про актуальні питання організації освітнього процесу на уроках української мови та літератури у ЗЗСО

 Методичні рекомендації щодо професійного розвитку та самоосвітньої роботи вчителів іноземної мови

 Особливості вивчення мов і літератур національних меншин у 2021/2022 н.р.

 Інструктивно-методичні матеріали щодо викладання історії у 5-11 класах

 Про викладання природознавства, біології, біології і екології, природничих наук у 2021/2022 н.р.

 Про організацію освітнього процесу з географії у 2021/2022 н.р.

 Про навчання хімії у 2021/2022 н.р.

 Про викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2021/2022 н.р.

 Про викладання трудового навчання, технологій та креслення у 2021-2022 н.р.

 Актуальні завдання викладання інтегрованого предмета «Основи здоров’я» у 2021/22 н.р.

 Про викладання фізичної культури у 2021/2022 н.р.

 Патріотизм починається з дитинства (Про викладання предмета "Захист Вітчизни)

 Про організацію освітньої роботи в закладах дошкільної освіти у 2021-2022 н.р.

 Про вивчення предметів для 1-4-х класів та організацію освітнього процесу в 2021/2022 н.р.

 Про організацію освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2021-2022 н.р.

 Методичні рекомендації Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Хмельницького ОІППО

 Про організацію освітнього процесу у спеціальних закладах ЗСО для дітей з особливими освітніми потребами у 2021/2022 н.р.

 Виховна система як простір благополуччя та можливостей особистості учня у 2021/2022 н.р.

 Діяльність бібліотеки закладу загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.

 Системний підхід у діяльності психологічної служби щодо попередження насильства, булінгу в освітньому середовищі

 Збереження психічного здоров’я та соціального благополуччя учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання

Авторизація


запам'ятати


 Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
Новини