Відділ освіти, молоді та спорту Водянської сільскої ради

 


                                                                        Шановні друзі!

 

          Вітаємо Вас на офіційному сайті  Відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області. Цей сайт створено з метою     висвітлення діяльності відділу освіти, молоді та спорту щодо реалізації   державної політики в галузі освіти і виховання на території Водянської сільської ради.

          Ми впевнені, що тут Ви отримаєте актуальну, змістовну та корисну   інформацію про перспективи розвитку системи освіти громади,  сьогодення та успіхи наших освітян, ефективне управління,  організацію навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів. 

          Сподіваємося на те, що цей сайт буде цікавим і надійним  джерелом   інформації, а також місцем, де Ви зможете залишати свої відгуки і коментарі або задати питання, які Вас хвилюють, та отримати  компетентну відповідь фахівців.   

 


Міжнародний день захисту дітей – це свято дитинства, радості та безтурботності 

3 червня 2019 року на території Водянської ОТГ відбулась святково-розважальна программа до Дня захисту дітей. Відділом освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради було запрошено творчий колектив Культурно-ділового центру Запорізької атомної електростанції, які організували дітям справжнє свято дитинства.

Розважальна програма була насичена веселими конкурсами та  різноманітними танцями. Також на святі було безліч художніх номерів, а саме колективи «Стріт Шааби», «Дует», «Соло» та солістка студії східного танцю Остапенко Марія – багаторазові переможці Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів, вихованки студії східного танцю під керівництвом Анастасії Патлух. Пролунав на святі і спів вже відомого Ярослава Політова – учасника вокального шоу «Голос. Діти-5″.

І на завершення свята всі дітки отримали кульки та солодкі подарунки.

Свято видалось чудове, цікаве, веселе та нагадало нам, дорослим, ще раз, що діти – це цвіт Землі, майбутнє нашої країни і кожного із нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя.


Тиждень хімії в КЗ «Водянська загальноосвітня школа I-III ст. № 2»

 

Девізом цього тижня стали слова М.В.Ломоносова «Широко простягає хімія руки свої в справи людські»Ми живемо в такий час, коли хімія проникла до всіх сфер життя. Від дня свого народження, ще не усвідомлюючи цього, людина починає «спілкуватися» з хімією . Малюк одержує яскраві іграшки, школяр – портфель, ручку, зошити.

Саме виховання в учнів новітнього наукового світогляду, поглиблення практичних знань з хімії , розвиток творчих здібностей, - це найголовніші завдання, які ставить перед собою вчитель хімії Яковенко І. В. На загальношкільній лінійці під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Ященка О. В. було оголошено план проведення тижня хімії . В тижні приймали участь учні 7-11 класів. Під час тижня вся школа була прикрашена плакатами з висловами відомих вчених про хімію, малюнками, ребусами, стінгазетами, хімічними цікавинками. Учні 7-8 класів із задоволенням відгадували хімічні загадки, кросворди, ребуси, взяли участь у проведенні інтелект-шоу «Хімічні перегони». Із цікавістю учні 9 класустворювали мило своїми рукамиУчні 11 класу переглянули відеофільм «Харчові добавки» , де були ознайомлені з небезпечними для організму продуктами харчування та небезпечними барвниками, які найчастіше використовуються в харчових продуктах. Саме вони і створюються яскравими, щоб хотілося їх їсти.

Переможці та найактивніші учні, які взяли участь в заходах, були нагороджені грамотами на загальношкільній лінійці.

 

Козацькому роду – нема переводу

Вже стало традицією, що  в травні місяці відділ освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради проводить І  етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – патріотичної гри  Українського козацтва «Сокіл» («Джура»).

      Так, 15 травня  2019 року на центральній площі с.Водяне  було проведено І етап  гри "Сокіл" (Джура) серед загальноосвітніх закладів Водянської ОТГ. В змаганнях прийняли участь  шість роїв із шести навчальних закладів громади. Це рій «Лицарі сонця» (Водянська ЗОШ №1), рій «Соколи» (Водянська ЗОШ №2), рій «Дніпровські соколи» (Дніпровська ЗОШ №1), рій «Патріот» (Дніпровська ЗОШ №2), рій «Хорси» (Заповітненська ЗОШ) і рій «Нащадки козаків» (Нововодянська ЗОШ ).

       До складу журі були запрошенні:  керівник гуртка Енергодарського центра туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Першин Юрій Миколайович, голова Кам’янсько-Дніпровської районної організації Товариство сприяння обороні України Фролов Анатолій Всеволодович, сімейний лікар Водянської медамбулаторії Рожко Людмила Іванівна та медична сестра Бабич Валентина Іванівна, провідний спеціаліст ВОМС Водянської сільської ради Шевченко Аліна Віталіївна, заступник директора з ВР Дніпровської ЗОШ №2 Тарасова Катерина Олександрівна, вчителі ДПЮ Водянської ЗОШ №2 і Водянської ЗОШ №1 Левченко Віктор Васильович і Концур Сергій Васильович, вчителі фізичного виховання Скрипник Сергій Васильович, Левченко Олександр Сергійович, Левченко Сергій Васильович.

       Перше слово було надано голові сільської ради Єрмакову Сергію Вікторовичу . Він побажав всім учасникам змагань якнайкраще виступити , гарно відпочити, отримати задоволення від спілкування з друзями.

         З привітальними словами виступила начальник відділу освіти ,молоді та спорту Водянської сільської ради Іванищак Ірина Миколаївна.  Наші дітки мають здобувати знання, уміння і навички, необхідні захисникам Вітчизни , гартувати дух і тіло, бути мужніми, сміливими, рішучими, стійкими, наполегливими, дисциплінованими та відроджувати традиції українського козацтва – зазначила Ірина Миколаївна.

          Юні козаки намагались якнайкраще показати свою підготовку, гідно представити свій навчальний заклад, бути достойними нащадками славетних козаків. За умовами змагань, у складі козацьких роїв були також і дівчата.

Усі рої завзято й чесно змагались у таких етапах цієї гри: «Ватра» (творчо-мистецьке представлення звіту рою); «Впоряд» (стройова підготовка із обов’язковим завданням з виконання прийомів муштрового впоряду та проходженням урочистою ходою з виконанням військового вітання, а також з виконанням патріотичної пісні); «Відун» (інтелектуальний конкурс на знання історії України, історії козацтва, рідного краю та Збройних Сил України); «Рятівник» (змагання з надання першої долікарської допомоги та виконання елементів рятувальних заходів); стрільба з пневматичної зброї, а також подолання смуги перешкод, яка складалася із таких етапів: «Подолання заболоченої ділянки за допомогою жердин»; «Подолання заболоченої ділянки по купинах»; «Рух по-пластунськи»; «Маятник»; «Гусячий крок».

         Випробування залишилися позаду, і джури з честю отримали заслужені нагороди. Повага і величезна вдячність  джурам, які пройшли всі спортивні випробування з гідністю. Спортивна скарбничка поповнилася найшвидшими, спритними та витривалими козачатами.  За допомогою гри учнівська молодь пройшла національне та військово-патріотичне виховання у історичних та військових традиціях українського козацтва і сучасного війська.

        За підсумками змагань І місце посів рій «Дніпровські соколи» (Дніпровська ЗОШ №1), ІІ місце рій «Лицарі сонця» (Водянська ЗОШ №1), ІІІ місце рій «Нащадки козаків» (Нововодянська ЗОШ). Всі команди переможці отримали кубки, медалі  і грамоти від відділу освіти, молоді та спорту, а від голови сільської ради грошову винагороду. Також грамотами були нагороджені команди, які показали найкращі результати на різних етапах. Так найкращими у «Впоряді», «Смугі перешкод» і в стрільбі були «Дніпровські соколи», а найкращі результати у конкурсі «Відун», «Рятівник» і «Козацька пісня» показав рій «Лицарі сонця». Найспритнішими у розбиранні та збиранні автомата став рій «Нащадки козаків». Від голови Кам’янсько-Дніпровської районної організації Товариство сприяння обороні України Фролова Анатолія Всеволодовича учасники отримали грамоти за загальний командний результат зі стрільби з пневматичної гвинтівки - це рій «Дніпровські соколи», а також найкращі стрільці в особистому заліку.

        На святі були присутні представники Всеукраїнської Запорізької громади «Братство козаків» Величко Василь Григорович, Орищенко Володимир Петрович, Пікулін Володимир Вікторович та Шкребітько Євген Сергійович, які подякували учасникам за їхню любов до України, за повагу до народних звичаїв, традицій, національних цінностей. За вагомий особистий внесок у розвиток національно-патріотичного виховання дітей і молоді та підготовку і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») від Всеукраїнської Запорізької громади «Братство козаків»  начальник відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Іванищак Ірина Миколаївна та провідний спеціаліст ВОМС Шевченко Аліна Віталіївна отримали Почесні грамоти. А ще від справжніх козаків був приготовлений справжній козацький куліш, яким смакували всі учасники змагань.

        Вітаємо команди з перемогою і бажаємо успіхів в наступному ІІ етапі гри!

Микола Ященко

   більше фото тут:   http://vodynevoms.osvita.zp.ua/uk/site/photo.html
 

Тато,мама і я - спортивна сім'я

 

 11 травня 2019 року в місті Мелітополь під егідою управління молоді та спорту та управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, комунальної установи «Запорізький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Запорізької обласної ради в рамках проведення обласної спартакіади серед збірних команд міст, сільських районів та ОТГ у 2019 році під гаслом «Здорова молодь – здорова нація» відбулися обласні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

     Ці змагання є цікавими і захоплюючими, оскільки поєднують у собі спорт, розваги та здорову конкуренцію. За щоденними клопотами родинам не так вже і часто випадає нагода разом провести час, дружно позмагатися і відчути себе єдиною командою. Тому на першому плані тут як спорт, так і пропаганда сімейних цінностей. Сім’ї взяли участь у спортивних естафетах, конкурсах показали справжній приклад єднання та взаєморозуміння.

      Вітаємо родину Ерьоменко Миколи і Ганни, та їхнього сина Дениса, учня 5 класу Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка, які представляли Водянську об’єднану територіальну громаду на цих змаганнях і зайняли ІІ місце. Усі учасники та призери були нагороджені грамотами та медалями, а призери – ще й кубками та цінними подарунками. Бажаємо переможцям великої удачі, наполегливості, впевненості у своїх силах та майбутніх перемог!!!

Микола Ященко


Від всієї душі поздоровляємо зі святом Перемоги!
Бажаємо мирного неба, ясного сонця та всього самого найкращого!
Нехай завжди вас оточує мир, здоров’я та щастя!


Проведення ДПА в старшій школі у 2019 році (11 клас)

 підсумкова атестація (ДПА) в старшій школі (11 клас) в 2018/2019 навчальному році проводиться відповідно до «Порядку проведення державної підсумкової атестації», наказу МОН «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту» та листа МОН «Щодо методичних рекомендацій про проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році».

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти (11 клас) здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти проводиться з трьох предметів:

  • 1. Українська мова.
  • 2. Історія України або математика (за вибором учня).
  • 3. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика, біологія, географія, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), фізика, хімія (за вибором учня).

Учні, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.

Детальніше про проведення ДПА-2019 за предметами:

Для визначення оцінок за ДПА у формі ЗНО зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи ЗНО або частини з них (залежно від навчального предмета). Інформацію про перелік завдань, результати виконання яких зараховуватимуться як оцінка за ДПА дивіться за посиланням.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді оцінок рівня навчальних досягнень за шкалою 1-12 балів зазначатимуться у відомостях результатів державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за формою, наведеною у додатку 8 до Порядку ЗНО. Відомості в електронному вигляді, засвідчені електронним цифровим підписом Українського центру оцінювання якості освіти, з результатами ДПА з математики, української мови і літератури, фізики передаватимуться закладам освіти до 14 червня 2019 року, іноземних мов, біології — до 20 червня 2019 року, історії України, географії, хімії — до 25 червня 2019 р.

Внесення оцінок за ДПА до додатка до атестата про повну загальну середню освіту має здійснюватися з урахуванням наслідків розгляду апеляційних заяв учнів щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання (відповідно такий учень атестат отримує пізніше). У разі прийняття апеляційною комісією рішень про зміну результатів зовнішнього оцінювання закладам освіти будуть надаватися відомості результатів розгляду апеляційних заяв учасників зовнішнього незалежного оцінювання за формою, наведеною у додатку 10 до Порядку ЗНО, в електронному вигляді, засвідчені електронним цифровим підписом Українського центру оцінювання якості освіти.

Державна підсумкова атестація учнів 11-х класів може проводитися у закладах освіти у окремих випадках, визначених пунктами 6, 8, 10, 12, 13-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації.

Особливості проведення ДПА з іноземної мови

Випускники закладів загальної середньої освіти поточного року можуть обрати іноземну мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Для проведення ДПА для учнів 11-х класів з іноземної мови у формі ЗНО у предметному тесті використовуються завдання двох рівнів складності: стандарту та профільного.

Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, мають у процесі реєстрації для участі в ЗНО зазначати рівень складності завдань «стандарту» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання частини завдань тесту, яка відповідає рівню стандарту або академічному).

Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають зазначати рівень складності завдань «профільний» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання завдань усього тесту). Відповідно до пункту 19 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом МОН № 1369 здобувачам повної загальної середньої освіти, які у 2018 та 2019 роках (по 28 травня 2019 р. з англійської мови, по 27 травня 2019 р.- з німецької та французької мов), які в поточному або попередньому календарному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня В-1 і вищого рівня (для класів, які вивчають іноземну мову за рівнем стандарт або академічним рівнем) або рівня В-2 (для класів із поглибленим вивченням іноземних мов) і вищого рівня, результати цих іспитів зараховуються як атестація з іноземної мови.

У відповідному документі про освіту з іноземної мови виставляється оцінка за атестацію - 12 балів.

Перелік таких міжнародних мовних іспитів визначено Міністерством освіти і науки України у додатку №1 до листа МОН №1/9-41 від 23.01.2019 року.

Учням, які отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту після реєстрації для проходження ДПА з іноземної мови у формі ЗНО (у період з 05 лютого по 25 березня 2019 р.) і до 25 березня 2019 р. не здійснили перереєстрацію, виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови за результатами ЗНО.

Учням, які отримають міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту рівня В-1, В-2 (і вище) у період з 25 березня до 28 травня 2019 року з англійської мови (до 27 травня - з іспанської, німецької, французької мов) і які проходитимуть ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, у додаток до атестата про повну загальну середню освіту (за зверненням випускника) виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови 12 балів.

Окремі здобувачі освіти, визначені Порядком проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом МОН № 1369, які здобувають загальну середню освіту, можуть пройти атестацію в закладі освіти (за умови, що вони не реєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні).

Атестація з іноземних мов в закладі освіти проводиться у письмовій формі за трьома складовими частинами (читання, використання мови та письмове повідомлення) за матеріалами, підготовленими вчителем відповідно до листа МОН № 1/9-41 від 23 січня 2019 року

Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних робіт

Державна підсумкова атестація учнів 11-х класів може проводитися у закладах освіти у окремих випадках, визначених пунктами 6, 8, 10, 12, 13-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації.

У разі проведення атестації учнів 11 класів за місцем навчання атестаційні завдання укладаються учителями закладу освіти відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених наказами МОН № 192 від 20.02.2015 і № 94 від 08.02.2016.

 

Складено на підставі «Порядку проведення державної підсумкової атестації», наказу МОН «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту» та листа МОН «Щодо методичних рекомендацій про проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році».


 

 Учасникам ЗНО-2019 необхідно роздрукувати запрошення

26 квітня, на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 рокурозміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів проведення тестування.

Для участі у тестуванні, учасникам зовнішнього незалежного оцінювання необхідно до 20 травня самостійно роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Доступ до інформаційної сторінки здійснюється за номером сертифіката і пін-кодом, указаним в ньому.

Учасники, які не отримали конверт із сертифікатом, можуть перевірити його місцезнаходження. Для цього необхідно ввести номер реєстраційної картки до спеціального сервісу перевірки. Якщо учасника зареєстровано і йому відправлено лист із сертифікатом, то на сторінці буде зазначено ідентифікатор відповідного поштового відправлення, за яким можна відстежити стан надходження листа.

Учасники, які ще не отримали лист із сертифікатом, можуть звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, запрошення-перепустка є обов’язковим документом для допуску на пункт тестування.


КЗДО «Сонечко» 

 

В  КЗДО «Сонечко» Водянської ОТГ цілий тиждень перед святом Великодня  вихователі ознайомлювали дітей  з цим чудовим святом, разом розглядали ілюстрації, писанки та створювали дух свята . Завдяки сумлінній  праці вихователів і дітей було організовано виставку робіт «Великодній кошик». Всі роботи виконувалися в нетрадиційній техніці: пластилінографія, малювання пінкою для гоління, об”ємна аплікація, – для старших та середніх груп, малята молодших груп використовували штампування та пальчикове малювання.


Кубок міста Кам'янка-Дніпровська

24.04.2019року в м.Кам'янка-Дніпровська пройшли змагання з вільної боротьби Кубок міста Кам'янка-Дніпровська серед  дівчат, на цих змаганнях приймала участь і учениця з Водянської ЗОШ №1 Недавня Аліна яка змагалася в ваговій категорії 58 кілограм та зайняла 1місце і стала чемпіонкою цих змагань у своїй ваговій категорії.

 


Як ми грали в "Сокіл"("Джура")

     

     З метою виховання у дітей патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей, формування здорового способу життя та зміцнення здоров’я, 19 квітня 2019 року було проведено у Водянській ЗОШ  №1 шкільний  етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У шкільному етапі гри взяли участь 10 роїв з 5-го по 9-ий  клас,  але із-за різниці в вікових категоріях, рої були розділені на дві групи (5-6 класи) та (7-9 класи). Відповідно до положення про гру «Сокіл» («Джура») до програми гри були включені такі змагання: «Стройовий впоряд», «Творчий конкурс», «Перетягування линви», «Смуга перешкод», «Рятівник», «Відун», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Добре діло».

       І ось уже всі команди вишикувалися на шкільному подвір’ї . З привітальним словом  виступив директор школи Чорний В.Д. Він побажав всім учасникам змагань якнайкраще виступити , гарно відпочити, отримати задоволення від спілкування з друзями.

       Після вручення маршрутних листів почався конкурс «Впоряд». Це  стрункі ряди, знамена, чіткі команди та їх таке ж майже чітке виконання. Після «Впоряду» учасники презентували творчий конкурс з елементами стройової підготовки. І як наслідок суддям нелегко було визначитися з переможцем.

       Також учасники гри показали високі результати в конкурсах «Рятівник» і «Відун». Юні рятівники показували своє вміння надавати першу медичну допомогу,  юні історики - свої знання з історії козацького та сучасного українського війська. Змагались також туристи з кожної команди – на смузі перешкод, а групи найвлучніших  змагалися зі стрільби з пневматичної гвинтівки.

        В цей час  судді  оцінювали творчі  звіти «Доброго діла», тобто опису добрих справ, які кожен рій робив протягом усього навчального року.

         Завершилися змагання на стадіоні останнім  конкурсом: перетягування канату.

      І ось урочисте підбиття підсумків. Серед роїв 5-6 класів 1 місце –рій «Фенікс»(6-Б кл.), 2 місце-рій «Юні козаки» (6-А кл.), 3 місце-поділили рої «Отамани»(5-А кл) і «Козацький дух»(5-Б кл.).

     Серед 7-9 класів 1 місце - рій «Яструби»(7-А кл.), 2 місце – рій «Лицарі сонця»(8-А кл.), 3 місце – рій «Козацькі діти»(9-Б кл.) 4 місце – поділили рої «Серце патріота»(9-А кл.) і «Дружина»(8-Б кл.), 5 місце – рій «Соколята»(7-Б кл.).

        А після нагородження був сюрприз у великому казані – справжній козацький куліш. Тож вітаємо переможців

   більше фото тут:   http://vodynevoms.osvita.zp.ua/uk/site/photo.html

  

          Професії майбутнього.

                      А ви готові до викликів часу?

         Стрімкий розвиток техніки і технологій на початку ХХІ сторіччя, так званий технологічний прорив, зумовлює суттєві зміни в організації виробництва товарів, надання послуг, появу нових сфер діяльності. Ринок праці стрімко змінюється. Медичний маркетолог, молекулярний дієтолог, рециклінг-еколог, дизайнер віртуальних світів. Всі ці слова – це не терміни із футуристичного блокбастеру, а цілком реальні професії уже найближчого

Сподіваємося, вам буде цікаво дізнатися про ринок праці майбутнього. Ми пропонуємо до вашої уваги, юні друзі, низку статтей за даною тематикою.

І почнемо подорож у світ професій найближчого майбутнього з найбільш актуальних галузей-чемпіонів.

майбутнього.

                                                              Біотехнології

        За даними ООН, очікується, що у світі чисельність населення у 2030 році становитиме 8,5 мільярда людей, а у 2050 році – 9,7 мільярда. Найбільшим викликом на майбутні десятиліття стане демографічний вибух у найбідніших регіонах світу. У зв’язку з цим однією з головних проблем людства буде вирішення питання щодо істотного підвищення виробництва продуктів харчування.

З розвитком біотехнології пов’язують вирішення глобальних проблем людства - ліквідацію нестачі продовольства, енергії, поліпшення стану охорони здоров’я і якості навколишнього середовища. У найближчі 10 років вона не лише розвиватиметься сама, а й поступово змінюватиме такі галузі як медицина, енергетика, міське та сільськегосподарство.

У перспективі, розвиток біотехнологій призведе до заміни виробництва хімічних та лікарських засобів та побутової хімії на виробництво препаратів біосинтезу, наприклад із живих систем, до розвитку агротехнологій, до появи органічних тканин тощо.

 

    Професії майбутнього у біотехнологіях:

Урбаніст-еколог;

Архітекторживих систем;

Системнийбіотехнолог;

Біофармаколог;

Фахівці з генної інженерії

ГМО-агроном;

СІТІ-фермер;

                                                        Медицина

      Медицина – це чи не найбільш перспективна галузь у контексті змін. Розвиток науки створює можливості для виробництва живих органів або навіть окремих систем людського організму. У зв’язку з цим передбачається, що виникатимуть професійні назви робіт, пов’язані з вирощуванням нових органів та відновленням пошкоджених і передбачатиме клінічне сканування пацієнтів; відбір тканин, які будуть основою друкованого матеріалу, проектування та друк тканин для імплантації, а у майбутньому – органів для пересадки.

Тут прогнозується також перехід від діагностики та лікування хвороб окремих органів до системної роботи з організмом людини. Тому популярності набуває превентивна медицина, основним завданням якої є визначити можливі захворювання, передбачити їх та зробити все, щоб уникнути небезпечних наслідків.

Майбутня медицина принесе з собою найточнішу діагностику, можливість прогнозування хвороб, комп’ютерне моделювання прогнозу та лікування, високоточну атоматизовану мікрохірургію, вирощення органів та тканин, а також мікродіагностичні пристроїі з підключенням до мережі, що дозволять лікарю терміново повідомити лікарю про важливі зміни у здоров’ї пацієнта.

  Професії майбутнього у медицині:

ІТ Медик;

Архітектор медичного обладнання;

Біоетик (спеціалістіз нормативно-правових та етичних аспектів)

Генетичний консультант;

Клінічний біоінформатик;

Медичний маркетолог;

R&D менеджер охорони здоров’я (спеціаліст із комунікацій);

Молекулярний дієтолог;

Оператор медичних роботів;

ІТ-генетик;

Спеціаліст із кіберпротезування;

Спеціаліст із кристалографії (спеціаліст із використання кристалів у медицині);

Проектант життя медичних закладів (професіонал із розробки життєвого циклу лікарень);

Експерт із персоніфікованої медицини (спеціаліст, що досліджує генетичну карту пацієнта та розробляє індивідуальні програми його супроводу, а також пропонує відповідні страхові медичні продукти);

Консультант із здорового старіння;

Мережевий лікар (лікар, що ставить медіагнози он-лайн).

 

                                                  Енергетика та її накопичення

Одним із символів нового екологічного суспільства стане атомна енергетика, що зможе забезпечити стабільні ціни на електричну енергію та мінімально впливатиме на оточуюче середовище.

Крім того, активно розпочне свій розвиток приватна альтернативна енергетика та з’являться нові типи генерації енергії: енергія тіла, збір енергії з міських поверхонь, рекуперації енергії (повернення частини енергії для повторного використання) тощо.

 

Професії майбутнього у енергетиці:

·         Менеджер із модернізації;

·         Розробник систем мікрогенерації;

·         Метеоенергетик;

·         Проектант систем рекуперації;

·         Спеціаліст із локальних систем енергопостачання;

·     

Авторизація


запам'ятати


 Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія
Новини