Відділ освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради

 

Вітаємо з ювілеєм!
 

1 грудня  радісну подію відзначив КЗДО (дитячий садок) «Ромашка» Нововодянського старостинського округу  Водянської сільської ради. Рівно 10 років тому  маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері цього дитсадка, а оченята почали звикати до дивовижного світу, де оселилося безтурботне дитинство. За десять років заклад випустив не одну сотню дошкільнят, озброєних необхідними знаннями, вмінням працювати в колективі, вихованих і підготовлених до школи. Сам же дитсадок, який нині відвідують 27 маленьких діток, з кожним роком ставав кращим. Утім, найбільшою гордістю закладу є його керівник Антоніна Демура та працівники дитячого садочку: вихователі, няні, методисти, психологи, музичні керівники, медики, кухарі, тобто всі ті, хто постійно і з любов’ю дбає про комфорт маленьких вихованців і їхній повноцінний розумовий і фізичний розвиток. Вони своєю турботою зігрівають дитячі душі, ведуть у світ цікавого і прекрасного, і любові цієї вистачає їм на кожну дитину.

        Дитячий садок - це країна дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов. Усі працівники дошкільного закладу щодня віддають частинку своєї душі та серця маленьким вихованцям.

        Святкування Дня народження садочка – це традиція, яка об’єднує дітей, педагогів та батьків в один колектив, в одну сім’ю. Але в звязку з епідемологічною ситуацією в країні, свято відбулося в тісному колі друзів ( вихователі та діти) з дотриманням карантинних норм. Ювілей дитячого садка - це особливе свято, це справжній калейдоскоп дитячих голосів, бешкетних очей, посмішок і сміху, відкриття та гри! Саме з таким настроєм і зустрічав дитячий садок свій ювілей і приймав вітання від гостей. На цьому святі було по родинному затишно, цікаво, радісно, просто казково.

        Хочеться вірити, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено за ці роки, будуть справжнім «скарбом» для наступних поколінь педагогів. Сьогодні, як і 10 років тому, двері дитячого садочка гостинно відкрито для справжніх господарів закладу − дітлахів.

        А закінчилось свято, як і годиться, куштуванням смачного святкового торта.

 

 

 

 

Всесвітній день боротьби із СНІДом

 

Щороку, 1 грудня, відповідно до рішень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, Україна разом з міжнародною спільнотою традиційно відзначає Всесвітній день боротьби із СНІДом.

Основна мета цього дня - звернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції.

«Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи в КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2». На позакласному заході «Обери життя», який відбувся учні 8-9-х класів розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ/СНІДу. Організувала та провела захід педагог-організатор Слюсар С.М. Класні керівники 5-11-х класів провели профілактичні бесіди «Знати, щоб жити», «Жити у світі, де є ВІЛ».

1 грудня – це день солідарності і виявляння толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також прихильності до формування здорового способу життя, як важливого життєвого орієнтира для кожного громадянина.

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Заходи відбулися з дотриманням всіх санітарно-гігієнічних норм Міністерства охорони здоров'я України та згідно з діючими обмеженнями адаптованого карантину

 

Ми не маємо права забути

«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у закладах освіти Водянської ОТГ  з нагоди 88-ї річниці Голодомору в Україні. Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» у пам’ять про жахливу трагедію українського народу. Знаково, що молодь пам’ятає про страшні сторінки історії

День пам’яті жертв Голодоморів проводиться щорічно в четверту суботу листопада. Цього року він припадає на 27 число. Вперше вшановувати пам’ять загиблих почали в 1998 році з указом Леоніда Кучми. Сучасну назву і дату дня визначив указ Віктора Ющенка в травні 2007 року.

В Нововодянській школі  вже розпочалися виховні заходи, присвячені цим сумним подіям.  Учні молодших класів отримали історичну інформацію у доступній для них формі у вигляді перегляду відеоматеріалів,  розповідей та діалогів. Кожен молодший школяр взяв участь в акції «Незабудки пам’яті».

День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам’ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

Учні КЗ "Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2"  приєдналися до вшанування пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 років.

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього” та Закону України “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.

Цьогоріч за рекомендаціями Інституту національної пам'яті України ми згадуємо про дітей, як найвразливіших жертв геноциду.

В Дніпровській ЗОШ №1 було розроблено програму заходів на вшанування пам'яті жертв голодоморів:

?????Класні та виховні години для учнів 1-11 класів "Минуле стукає в наші серця" під час яких учні були ознайомлені з історичними подіями голодомору

?????В шкільній бібліотеці створено літературну виставку "Пам'ятаємо про минуле"

?????Вчителем історії проведено уроки пам'яті для учнів 6 -11 класів "Голодомор очима дорослих дітей." Під час уроку учні мали змогу доторкнутися до історії Голодомору через спогади мешканців села Дніпровка.

Учні Дніпровської ЗОШ №2  влаштували вечір-реквієм, який презентували у вигляді відеоролика.

Спортсменам Водянської ОТГ серед учнівської молоді за перемоги на Всеукраїнських та обласних  змаганнях виплатять премії на суму 54.000 грн.

 

За підсумками 2021 року премії отримають 24 спортсмени закладів загальної середньої освіти Водянської ОТГ. Серед тих, хто отримає премії цього разу, призери Всеукраїнських спортивних змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат, з вільної боротьби в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?», призери чемпіонату Запорізької області з важкої атлетики, призери чемпіонату України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років, призерам змагань з паркового волейболу серед юнаків в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?», призерам Кубку  Громадської організації «ВФСТ «Колос» у Запорізькій області з паркового волейболу серед сільських юнаків та пляжного волейболу  в залік  ХХХ обласної спартакіади.

 Керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про фізичну культуру і спорт» та відповідно до Положення про преміювання обдарованої та талановитої молоді Водянської сільської ради Василівського району Запорізької області( Додаток № 1 до Програми «Обдарована молодь Водянської сільської територіальної громади на 2021 рік», затвердженої рішенням 13 сесії 8 скликання  Водянської сільської ради Василівського району Запорізької області від 21.10.2021 № 1), з метою відзначення дітей та учнівської молоді, заохочення до успішних виступів у спортивних змаганнях обласних та Всеукраїнських рівнів, сільським головою Водянської сільської ради Сергієм Єрмаковим, згідно протоколу засідання постійної комісіії з питань  освіти, культури, молоді , фізкультури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, видано розпорядження про призначення премії  «Обдарована молодь Водянської сільської територіальної громади на 2021 рік» за зайняті призові місця:

1.1 три тисячі гривень, за перемогу (перше місце) у фінальних Всеукраїнських спортивних змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?»: 

-           Бердеу Аделіні, вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

1.2.      дві тисячі гривень, за перемогу (друге місце) у фінальних Всеукраїнських спортивних змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Вебер Вікторії вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

 

1.3.      по три тисячі гривень, за перемогу (перше місце) в змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Гірасименко Івану, вихованцю гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Сисоєвій Олександрі вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

1.4.      дві тисячі гривень, за перемогу (друге місце) в змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Вебер Вікторії вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

1.5.      одна тисяча гривень, за перемогу (третє місце) в змаганнях з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»:

-           Короткову Кирилу, вихованцю гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

1.6.      по три тисячі гривень, за перемогу (перше місце) в чемпіонаті Запорізької області з важкої атлетики серед кадетів до 13, 15, 17 років і старші:

-           Жуковій Анжелікі Олександрівні, учениці 9 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Кірч Дар’ї Олексіївні учениці 9 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Колпащікову Руслану Станіславовичу учню 5 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області

-           Кутіщевій Альоні Ваєтжановні учениці 7 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

-           Свідерському  Данилу Романовичу учню 8 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області

-           Губареву  Владиславу Павловичу учню 8 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області

1.7.      одна тисяча гривень, за перемогу (третє місце) в чемпіонаті Запорізької області з важкої атлетики серед кадетів до 13, 15, 17 років і старші:

-           Кутіщеву Набіджану Ваєтжановичу учню 6 класу комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області № 2.

1.8.      одна тисяча гривень, за перемогу (третє місце) в чемпіонаті України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років, виконання нормативів Майстра спорту та присвоєння категорії Майстра спорту України з важкої атлетики:

-           Жуковій Анжелікі Олександрівні, вихованці гуртка спортивного напрямку комунального закладу «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області;

 

1.9.      шість тисяч гривень – збірній команді з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (І місце) в змаганнях з паркового волейболу серед юнаків в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?».

Список

команди-переможця у змаганнях з паркового волейболу серед юнаків в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів 2021 року

1.Єрмаков Сергій Вікторович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

2.Колпак Дмитро Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Пшеничний Борис Сергійович  - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»4.

4.Гончаренко Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Боровик Артем Олексійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

1.10.    шість тисяч гривень – збірній команді з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (І місце) у фінальних змаганнях з волейболу серед юнаків в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?».

Список

команди-переможця у фінальних змаганнях з волейболу серед юнаків в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів 2021 року

«Хто ти, майбутній олімпієць?»

1.Єрмаков Сергій Вікторович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

2.Пшеничний Борис Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Колпак Дмитро Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

4.Гончаренко Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Боровик Артем Олексійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

7.Кілін Владислав Григорович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

8.Чепінський Микола Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

9.Чепінський Павло Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

10.Слободян Максим Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

11.Майстрюк Олег Валерійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

12.Гнатієнко Ілля Васильович -КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

            1.11.    шість тисяч гривень – збірній команді з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (І місце) в Кубку Громадської організації «ВФСТ «Колос» у Запорізькій області з паркового волейболу серед сільських юнаків.

Список

команди-переможця у змаганнях з Кубку  Громадської організації «ВФСТ «Колос» у Запорізькій області з паркового волейболу серед сільських юнаків

1.Єрмаков Сергій Вікторович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

2.Пшеничний Борис Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Колпак Дмитро Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

4.Гончаренко Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Боровик Артем Олексійович -КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

1.12.    дві  тисячи гривень – збірній команді, з числа учнів комунального закладу «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – за перемогу (ІІІ місце) у фінальних змаганнях з пляжного волейболу серед юнаків та дівчат в залік ХХХ обласній спартакіаді сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць?»

Список

команди-переможця у фінальних змаганнях з пляжного волейболу серед юнаків та дівчат в залік  ХХХ обласної спартакіади серед сільських школярів 2021 року «Хто ти, майбутній олімпієць?»

 

1.Масловець Каміла Євгенівна - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Ф.О Окатенка»

2.Чепінський Микола Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

3.Овсяк Богдан Олександрович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

4.Чорна Софія Валеріївна - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

5.Вотінова Агастасія Андріївна - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

6.Гончаренко  Ілля Сергійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

7.Піскоха Максим Віталійович - КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»

 

Бажаємо подальших успіхів і нових спортивних перемог!

 Микола Ященко

Возможно, это изображение (13 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (9 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (6 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (6 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (5 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (7 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (10 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (6 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (8 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (1 человек, стоит и текст)

Возможно, это изображение (7 человек и в помещении)

Возможно, это изображение (12 человек, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (3 человека, люди играют в волейбол, люди стоят и пляж)

Возможно, это изображение (5 человек, люди стоят и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (5 человек и люди стоят)

Возможно, это изображение (2 человека и люди стоят)

 

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

Керуючись Указами Президента України від 09.11.2007 № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика»,   30.09.2010                  № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді»; відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 № 168), листа Міністерства освіти і науки України від 11.10.2021 № 1/9-565 «Про проведення ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика», наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 03.11.2021             № 480 «Про проведення першого й підготовку до другого етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2021/2022н.р.», з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед учнівської та студентської молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу у Водянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-4 класів та в онлайн форматі для учнів 5-11 класів.

 
 

 

ДПА та ЗНО: які іспити складатимуть випускники

ДПА та ЗНО: які іспити складатимуть випускники
 

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 1 лютого 2022 року. До цього часу випускникам необхідно визначитися з переліком іспитів, які вони оберуть для складання обов'язкової державної підсумкової атестації або проходження ЗНО.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти 2022 мають скласти тести (тобто пройти ДПА) з таких предметів:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька) – за вибором випускника;
  • четвертий предмет за вибором випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Для вступу до закладів вищої освіти випускники мають пройти зовнішнє оцінювання з тих предметів, які потрібні для вступу до конкретного вишу (наприклад, українська мова, математика, фізика тощо).

Важливо пам’ятати, що тести з деяких предметів різняться залежно від того, чи складається цей предмет як ДПА, чи як вступний іспит у виш.

Так, існують окремі тести з української мови та з української мови і літератури. Як ДПА зараховують тільки результат виконання завдань з української мови. Для вступу можуть знадобитися або результати з української мови, або з української мови і літератури. Це залежить від спеціальності, на яку має намір вступати учасник.

Окрім того, у переліку предметів ЗНО є математика і математика (завдання рівня стандарту). Як результат ДПА з математики зараховують результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав у школі математику на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав математику на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з математики. 

Для державної підсумкової атестації з історії України враховують результат виконання завдань частини «Період XX – початок XXI століття». Для вступу до закладу вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту.

Як результат ДПА з іноземної мови (англійськоїіспанськоїнімецької або французької) буде зараховано результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з іноземної мови.

Результати тестів з інших навчальних предметів за вибором випускника можна використовувати одночасно як державну підсумкову атестацію та конкурсний іспит для вступу до закладу вищої освіти.

Після того як учасник визначився з предметами зовнішнього оцінювання, варто почати підготовку до тестування. 

Необхідно зважати на те, що тести з різних предметів по-різному охоплюють шкільну програму. Подекуди знадобляться знання за 5-й – 11-й класи, подекуди – за 7-й – 11-й тощо. Саме тому треба орієнтуватися на зміст програми ЗНО з конкретного предмета.

Для комфортної підготовки до тестування учасники можуть скористатися матеріалами платформи ЗНО-ОНЛАЙН. На цьому сайті вони матимуть змогу виконувати тести за всі роки зовнішнього оцінювання, опрацьовувати завдання, згруповані за темами, читати коментарі до завдань, написані провідними фахівцями-предметниками.

Аби правильно визначити, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В 2022 РОЦІ«Народна іграшка»

 

Учні КЗ "Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ступенів" прийняли активну участь у відбірковому етапі обласного конкурсу - виставки

«Народна іграшка»

 

Успішний педагог – майбутнє освіти!

Молодий вчитель прийшов у школу. Чи підготовлений він до роботи з учнями? Вирішальне становлення майстерності відбувається лише в школі, в живій роботі з дітьми, на практиці. Саме в перші роки, з перших днів розпочинається найбільш інтенсивне формування тих якостей, які й визначають міру майстерності майбутнього вчителя. Тому наша школа активно працює над розвитком молодих педагогів. Наша мета створити успішних педагогів, які прагнуть до саморозвитку, самоосвіти. Новий час вимагає нових підходів до вирішення проблем , нових методів, форм роботи у педагогічному напрямку.

На цьому тижні молоді вчителі Дніпровської ЗОШ №2 прийняли участь у методичному квесті «Я - успішних педагог». Його метою було сприяти професійному розвитку молодих педагогів, створити атмосферу співпраці в групах, розвивати навички партнерських стосунків і рефлексії, уміння розкривати своє сприймання ситуації; допомогти усвідомити педагогам свої особистісні цінності та змінити їх в позитивну сторону до себе.

Вчителі виконували кожне завдання з натхненням, творчо підходили до вирішення поставлених задач. Допомагали одне одному,  переймали досвід. Кожен педагог, по завершенню квесту , поповнив скарбницю свого саморозвитку, і зробив ще один крок до звання «Я – успішний педагог!»

Пам’ятайте слова В.О.Сухомлинського: «Один із секретів педагогічної творчості і полягає в тому, щоб пробудити в учителя інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи. Хто намагається розібратися в хорошому і поганому на своїх взаєминах з вихованцями, той уже досяг половини успіху»!

Хочеться побажати всім, хто вирішив присвятити себе дітям, хай у Вас вистачає сили, бажання, віри та наполегливості до омріяного майбутнього!

 


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Свято "Щедра осінь" у Нововодянському дитячому садочку "Ромашка" Водянської сільської ради

Днями у Нововодянському дитячому садочку «Ромашка» Водянської сільської ради були проведені осінні свята з дошкільнятами. Музичний керівник та  вихователі груп приклали багато зусиль, щоб святкові ранки були найкращими: підготували декорації, склали цікаві сценарії, підібрали сучасний музичний матеріал, а головне – вивчили з малятами пісні, вірші, таночки, ігри. Діти розповідали вірші, співали пісні про осінь та танцювали.

 

 

 

 

 

 

 

Свято осені в КДНЗ «Сонечко»

 

Осінь - це пора, яка немов би в казці перетворює весь навколишній світ в яскраві барви листопаду і сьогодні вона завітала до комунального дошкільного навчального закладу «Сонечко» Водянської сільської ради, де веселі малята з радістю запросили її на свято.

         Цьогорічне свято видалося на славу, адже пройшло під вмілим керівництвом досвідчених вихователів Гребцової Ірини Сергіївни, Загрунної Людмили Григорівни, Ткаченко Тетяни Василівни та музичного керівника Кузьоми Віти Степанівни, які піклуються про діток, готують їх до дорослого життя і прививають їм любов до прекрасного. Вихователі підготували декорації, склали цікаві сценарії, підібрали сучасний музичний матеріал, а головне – вивчили з малятами пісні, вірші, таночки, ігри. Цього осіннього дня в дошкільному навчальному закладі звучала музика, лунав щирий дитячий сміх. Також діти разом з батьками підготували виставку поробок на осінню тематику.

         А тоді розпочалося чаруюче осіннє дійство, яке демонструвало насичений сценарій з тематичними віршиками, пісеньками та хороводами. Завітали до малят на свято казкові герої. Діти залюбки розповідали вірші, грали та співали  з красунею Осінню та з Кікіморою. . Цьогорічне свято осені, проведене у садочку, видалося веселим і змістовним. Діти залишилися задоволеними від проведеного заходу.

        Хочеться подякувати вихователям всіх груп , за те що кожного дня вони старанною працею навчають наших діток пізнавати світ тільки з найкращої сторони і любити все що оточує нас.

       Діти це наше майбутнє, а коли воно таке радісне та щире, то починаєш вірити що воно в безпеці.

Дякуюємо вам!!!

 

 

 

 

 

 

На о. Хортиця пройшли Фестиваль «Барви степу» та польова школа «Джури козацькі»

 

З 23 по 25 вересня 2021 року на острові Хортиця було проведено Відкритий Запорізький обласний фестиваль патріотичних справ учнівської та студентської молоді «Барви степу» та обласну польову школу «Джури козацькі». Заходи об’єднали громадські організації та гуртки закладів освіти, які працюють за напрямками національно-патріотичного виховання для обміну досвідом і набуття практичних навичок в різних видах змагань.

Щоб провести дозвілля з користю для розуму і тіла, до заходів долучилося 16 команд з різних куточків Запорізької області. Учасників привітали сучасні Запорізькі січові козаки з Хортиці, які занурили усіх присутніх у світ унікальної та дуже цікавої козацької культури. Козаки розказали про козацьку зброю і влаштували справжні випробування для юних джур.

Упродовж трьох днів на учасників заходів чекала велика кількість ігор, конкурсів та майстер-класів від організаторів заходу. Кожен охочий міг спробувати себе у греблі на байдарках, фігурному водінні велосипедом, скелелазінні та стрільбі з луку. Молодь співала пісні та грала на музичних інструментах, жваво і динамічно танцювала під українські пісні.

А юні джури цього року пройшли справжній козацький гарт! До програми польової школи входили цікаві й корисні майстер-класи, конкурси та ігри: «Впоряд» − стройова підготовка; «Відун» − інтелектуальна гра-вікторина з історії України; «Стрільба» − змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки по мішені; «Бівак» − таборування; «Неповне розбирання та збирання автомата» та майстер-клас «Рятівник» з надання першої домедичної допомоги, який провели представники громадської організації «Вогник Запоріжжя».

Програмою заходу також було передбачено екскурсію історико-культурним комплексом «Запорозька Січ», під час якої учасники змогли доторкнутись до історії найзнаменитішого острова на Дніпрі.

За результатами конкурсної програми у загальному заліку польової школи були визначені призери:

І місце – рій «Патріот» Комишуваської гімназії «Джерело» Комишуваської селищної ради, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Марінченко А.В.);

ІІ місце – рій «Дніпровські соколи» КЗ «Дніпровська ЗОШ №1» Водянської сільської ради (кер. Сімакова Т.Л.);

ІІ місце – рій «Екстрім» Опорного закладу Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Стребуль Ю.А);

ІІ місце – рій «Енергодарська вольниця», вихованці гуртків Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту (кер. Волков С.В.);

ІІІ місце – рій «Чайка» КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Дивосвіт» ЗОР, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Ісенко В.М.);

ІІІ місце – рій «Червона калина» Верхньотокмацького опорного закладу загальної середньої освіти Чернігівської селищної ради (кер. Яковенко Л.І.);

ІІІ місце – рій «Козацькі вітрила» Новопрокопівського закладу загальної середньої освіти Токмацької міської ради, вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Соколовський М.В.);

ІІІ місце – рій «Вільні люди» опорного КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія», вихованці гуртка КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Бакута Т.Ю.).

Незважаючи на погодні умови, заходи відбулися яскравими, емоційними, творчими і незабутніми! Невимушеність, відкритість та щирість учасників подарували багатьом нових друзів та безцінний досвід.

КЗ «Центр туризму» ЗОР дякує за допомогу в організації заходу НЗ «Хортиця». У проведенні майстер-класів та конкурсів висловлюємо подяку голові Запорізької обласної громадської дитячої козацької організації «Молода Січ» Шеремету А.М. та голові громадської організації «Вогник Запоріжжя» Здоровцю І.В.

Дякуємо всім учасникам та керівникам команд, які взяли активну участь у заходах. Чекаємо вас наступного року!

 
 

Зі святом дорогі освітяни!

 

Вихователі, учителі, керівники закладів освіти – потужна команда однодумців, щоденна діяльність яких спрямована на реалізацію спільної та благородної мети - формування середовища для розвитку майбутнього нашої держави.

Сьогодні голова Водянської  громади Сергій Єрмаков спільно з начальником відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Іриною Іваніщак відвідали усі заклади загальної середньої та дошкільні освіти , щоб висловити слова вдячності за витримку, терпіння, любов до обраної справи, вірність професії та з нагоди професійного свята.

Дорогі освітяни! Ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління, її громадян, передаючи кожній дитині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни.

 

Щиросердечно бажаємо Вам мирного сьогодення, перспективного майбуття, креативних ідей, невичерпних сил та самореалізації! Нехай щедрою на сходи буде освітянська нива, прихильною до Вас доля, усі починання – результативними, а успіх, віра та любов – постійними супутниками у житті!


 

Рятувальники Камянки-Дніпровської в гостях у водянських школярів

 

21 вересня 2021 року рятувальники 17 державної пожежно-рятувальної частини управління ДСНС України в Запорізькій області  м. Кам’янка-Дніпровська спільно з адміністрацією Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ т. №1 ім.Ф.О.Окатенка, провели практичні відпрацювання спільних дій на випадок виникнення пожежі у навчальному закладі. В навчальному закладі навчається 430 учнів і працює 46 вчителів, тож від першочергових заходів та належної евакуації дітей та обслуговуючого персоналу на випадок виникнення пожежі, залежить збереження людських життів. За тактичним задумом, під час навчального процесу на території школи виникла пожежа. Завданням педколективу було максимально швидко організувати евакуацію дітей з будівлі школи, а завдання рятувальників - оперативно прибути на місце події і усунути можливі наслідки надзвичайної ситуації. В ході навчань педагогічні працівники спрацювали добре. Учні були вчасно виведені згідно правил евакуації, після чого рятувальники провели бойове розгортання та приборкали умовну пожежу. Далі працівники ДСНС розповіли учням та вчителям про причини, через котрі найчастіше стаються пожежі, а також ознайомили із протипожежними заходами, яких необхідно дотримуватися аби пожеж не виникало. Окремо також навчили присутніх правилам використання первинних засобів пожежогасіння. Завершальним етапом своєї зустрічі з школярами стала демонстрація можливостей пожежно-рятувальної техніки, її комплектація спеціальним обладнанням та спорядженням.

      Адміністрація школи та педагогічний колектив висловлює подяку начальнику 17 Державної пожежно-рятувальної частини управління ДСНС України в Запорізькій області  майору Малихіну М.М. та черговому караулу за проведення тактико-спеціальних навчань на базі Водянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка.

Микола Ященко

День фізичної культури і спорту у Водянській ЗОШ №1

Фізична культура і спорт є запорукою здорової нації. Кожного року у другу суботу вересня вся Україна відзначає День фізичної культури і спорту (Указ Президента України від 29 червня 1994 року № 340/94). День, коли кожен себе відчуває спортсменом, переймає олімпійський дух змагань і б’є хоч і маленькі, але власні важливі рекорди.

 

         З метою популяризації спорту, пропагування здорового способу життя, розвитку олімпійського руху в Україні в школі проводяться заходи в рамках Олімпійського тижня: «Веселі старти», змагання з футболу, турнір з настільного тенісу, конкурс малюнків на спортивну тематику.

 

            За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю. Так і цього року 10 вересня у Водянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст..№1 ім. Ф.О.Окатенка  відзначали День фізичної культури і спорту.

 

             День почався з ранкової зарядки, яку підготували учні 11-го класу, і яка поступово перетворилася в спортивний флешмоб. Учні 5-1- класів , почувши музику, з веселими вигуками  вправно виконували рухи, не забуваючи при цьому весело сміятися і ділитися позитивним настроєм з друзями.

 

         Для учнів початкових класів були організовані рухливі ігри  «Телевізор»»), «Коліщатка», «Їжачки», «Гіпопотам» та інші.

 

        Після так званої розминки учні 5-11 класів вирушили на шкільний стадіон для проведення спортивних естафет. Вчителі фізичної культури підготували різноманітні цікаві конкурси з використанням спортивного інвентаря: скакалок, м’ячів, обручів, гімнастичних палок.. Це  велика естафета, «Хвиля», «Сороконіжка», «Одне ціле»,»Три кільця».

 

       Учасники свята та вчителі добре підготувалися до цього свята. Всі станції, які були заплановані на маршрутних листах для учнів 5-11 класів, були гарно та естетично оформлені. Біля кожної станції діти з цікавістю зупинялися, виконувалися завдання, які пропонували їм керівники станцій.

         Звичайно, як і у кожному змаганні були переможці та переможені. Завершилося свято, але нехай ніколи у душі не згасає бажання бігати, стрибати, плавати, метати. Щоб ми завжди пишалися чемпіонами-олімпійцями нашої школи!

Тиждень фізкультури та спорту у Заповітненській ЗОШ

З метою пропаганди здорового способу життя, профілактики дії шкідливих звичок серед здобувачів освіти, популяризації фізкультури і спорту було проведено тиждень фізкультури та спорту.

Під час проведення тижня робота вчителів була спрямована на:

*виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;

*покращення здоров'я;

*придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;

*залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом;

*виховання дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Серед учнів 1-4 класів пройшов конкурс малюнків «Ми за здоровий спосіб життя».

2,3,4,5, 6 та 7– мі класи змагалися в комбінованій естафеті «Старти надій». Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

Під час перерв із малечею працювали педагог – організатор Корж Н. Б разом із учнівським самоврядуванням . Було проведено ряд естафет, цікавих ігр на свіжому повітрі.

Для учнів 5-7 класів педагог -організатор підготувала святкову розважальну програму "Бути здоровим - модно!".

У понеділок учнів 1- 4 класів чекає цікава зустріч із Айболитом .

Також в нашій школі пройшов турнір з волейболу під керівництвом вчителя фізкультури Оверко М.Д..

Четвер: турнір між 8 та 9 класами.

П’ятниця: турнір між учнями 10 та 11 класів.

Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання до Дня фізкультури і спорту!

Бажаємо всім спортсменам тільки перемог. Нехай оминають вас травми, прикрощі, невдачі, а завжди супроводжує міцне здоров'я і дух перемоги.

Дякуємо всім за участь!

 

 КАПІТАЛЬНІ РЕМОНТИ В ШКОЛАХ ВОДЯНСЬКОЇ  ОТГ: НОВІ ТЕПЛІ ВБИРАЛЬНІ, ВІКНА, ПОКРІВЛІ ТА УТЕПЛЕНІ ФАСАДИ

На початку нового 2021/2022 навчального року не лише учні, а й вчителі Водянської  об’єднаної територіальної громади отримали приємні подарунки від депутатського корпусу Водянської сільської ради.

         У Водянській громаді протягом року зроблено різні види капітальних ремонтів в трьох навчальних закладах загальної середньої освіти. Серед іншого – це нові теплі вбиральні, вікна, покрівлі.

       Наприклад, у КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-=ІІІ ст. №1 ім. Ф.О.Окатенка», у рамках виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, зробили цілком нові вбиральні. Разом з експертами були розроблені рекомендації для осучаснення туалетів у школах. Зокрема, передбачили повну заміну застарілого сантехнічного обладнання, вентиляції, мереж водопостачання, електричних мереж і каналізації.  Усюди використовувались сучасні якісні матеріали, а також  яскравий дизайн, щоб приміщення гарно виглядали. Туалети для учнів 1-4 класів обладнані дитячими унітазами й окремими перегородками не нижче 1,75 м, а висота раковини не перевищує 0,5 м. Для учнів 5-11 класів кожен санвузол  містить окреме приміщення для рукомийників і окреме — для туалетних кабінок.

      У КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1» зробили заміну покрівлі на малому корпусі. Директорка школи Наталія Навозенко тішиться проведеним ремонтом: «Нарешті у нас нова покрівля. Бо ситуація була вже вкрай критичною – вода протікала в класи. Зроблено усе гарно, капітально, з дотриманням усіх норм. Тепер з батьками не переживаємо».

      Важливою складовою є впровадження енергозберігаючих заходів і, зокрема, встановлення сучасних металопластикових вікон. Так, у КЗ «Заповітненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» встановлено 56 металопластикових вікон, що дозволить заощаджувати тепло та створить комфортні умови для навчання - це перший крок до енергоефективності школи.

     Відділ освіти , молоді та спорту Водянської сільської ради висловлює слова подяки депутатському корпусу та голові громади Сергію Єрмакову за належну підтримку закладів освіти та створення комфортних умов для здобувачів освіти. На позачерговій сесії Водянської сільської ради від 09.09.2021 року депутатським корпусом було прийнято рішення на виділення коштів для капітального ремонту, утеплення фасадів малого корпусу  КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» в сумі 1287567 грн.

     Приємно, що розвиток сучасного освітнього середовища, створення належних умов для усіх здобувачів освіти, є одним із першочергових завдань у роботі Водянської об’єднаної територіальної громади та її керівництва зокрема.

 

Микола Ященко

 

 


 

 

У газеті освітян Хмельниччини "Майбуття” за липень – серпень 2021 р. опубліковані Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 2021/2022 н.р. Пропонуємо ознайомитися з окремими рекомендаціями.

 Про викладання математики у 2021/2022 н.р.

 Про викладання інформатики та використання цифрових технологій

 Про викладання фізики та астрономії у 2021/2022 н.р.

 

 

 Про актуальні питання організації освітнього процесу на уроках української мови та літератури у ЗЗСО

 Методичні рекомендації щодо професійного розвитку та самоосвітньої роботи вчителів іноземної мови

 Особливості вивчення мов і літератур національних меншин у 2021/2022 н.р.

 Інструктивно-методичні матеріали щодо викладання історії у 5-11 класах

 Про викладання природознавства, біології, біології і екології, природничих наук у 2021/2022 н.р.

 Про організацію освітнього процесу з географії у 2021/2022 н.р.

 Про навчання хімії у 2021/2022 н.р.

 Про викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2021/2022 н.р.

 Про викладання трудового навчання, технологій та креслення у 2021-2022 н.р.

 Актуальні завдання викладання інтегрованого предмета «Основи здоров’я» у 2021/22 н.р.

 Про викладання фізичної культури у 2021/2022 н.р.

 Патріотизм починається з дитинства (Про викладання предмета "Захист Вітчизни)

 Про організацію освітньої роботи в закладах дошкільної освіти у 2021-2022 н.р.

 Про вивчення предметів для 1-4-х класів та організацію освітнього процесу в 2021/2022 н.р.

 Про організацію освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2021-2022 н.р.

 Методичні рекомендації Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Хмельницького ОІППО

 Про організацію освітнього процесу у спеціальних закладах ЗСО для дітей з особливими освітніми потребами у 2021/2022 н.р.

 Виховна система як простір благополуччя та можливостей особистості учня у 2021/2022 н.р.

 Діяльність бібліотеки закладу загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.

 Системний підхід у діяльності психологічної служби щодо попередження насильства, булінгу в освітньому середовищі

 Збереження психічного здоров’я та соціального благополуччя учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання

Авторизація


запам'ятати


 Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Дистанційна освіта на Класній оцінці
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія 5-й Міжнародний освітній онлайн-форум
Новини